W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsaw Electronic Festiwal on Tour

Warsaw Electronic Festiwal on Tour
Data rozpoczęcia 2009-05-23
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", Wieniawska 15a
Kategoria Koncert

Seria koncertów w ramach cyklu WEF on Tour 2009. Na scenie pojawi się kilkunastu muzyków skupionych wokół Warsaw Electronic Festival.

Program:
20:00 - 20:30 Pierzak/Nasung
20:35 - 21:05 Zawadzki/Ciszak
21:10 - 21:40 Bionulor
21:45 - 22:15 Krzysztof Orluk
22:20 - 22:50 Nmls
22:55 - 23:25 Vasen Piparjuuri
23:30 - 00:10 Seedinglife
00:15 - 01:00 Minoo
01:05 - 01:35 Krzysiek Cybulski
01:50 - Jam session!

Artyści:
Pierzak/Nasung
Katarzyna Pierzak (ur.1985)– perkusistka, obecnie współpracuje z Kim Nasung (experimental/noise), Schrodinger's cat (post rock/experimental/free jazz) i Rust (metal). W kwietniu 2008 była uczestniczką warsztatów mistrzowskich w klasie perkusji prowadzonych przez Jima Blacka oraz w klasie perkusji i elektroniki prowadzonej przez Wolfganga Reisingera w ramach III Śląskiego Festiwalu Jazzowego. Od sierpnia do grudnia 2008 kształciła się w zakresie gry na perkusji, kompozycji, produkcji muzycznej oraz nagrywania w szkole Oure sport and performance w Danii. W grudniu 2008 wzięła udział w intensywnym kursie gry na perkusji oraz współpracy w zespole w szkole The Collective w Nowym Jorku.

Kim Nasung
Artysta eksplorujący przestrzeń muzyki eksperymentalnej, noise, muzyki konkretnej i nagrań terenowych. Współpracuje z IHM Records, Lona Records, Niko Label, jest współzałóżycielem Mind Twisting Records. Koncertował między innymi z: Zavoloka (UKR), Emiter (PL), XVP (PL), Thaw (PL , An on bast (PL), Jacaszek (PL), Fenschu (FR), HATI (PL), Wolfram (PL), PatrykZakrocki (PL), Gilles Aubrey (DE). Współpracuje z artystami z Danii, Belgii, Meksyku, Chile, Włoch, Francji, Hong Kongu i Japonii.

Bionulor
Jednoosobowy projekt muzyczny założony w 2006 roku i działający według własnej specyficznej metody twórczej nazwanej 100% sound recycling. Oznacza to, że każdy utwór powstaje na bazie tylko jednego krótkiego sampla i jego dalszej obróbki. Debiutancki album Bionulor ukazał się 19.01.2009. nakładem EtaLabel.

Krzysztof Orluk
Projekt, którego brzmienie oscyluje wokół ambient/ drone/ minimal. Muzyka powstaje z nagrań terenowych, sampli instrumentów elektroakustycznych i akustycznych, trzasków, dzwonów, klików, instrumentów elektronicznych, etc. Całość podana raz spokojnie i delikatnie, a raz mocno skompresowana i dopompowana.

Krzysiek Cybulski
Absolwent AM w Katowicach w dziedzinie kompozycji i aranżacji jazzowej. Wiele lat działający głównie jako basista oraz sporadycznie twórca muzyki i warstwy dźwiękowej do filmów animowanych i krótkometrażowych, od około dwóch lat szuka własnego sposobu na wykorzystanie technologii cyfrowej w swojej twórczości. Od września 2008 związany z Wef. Działalność dająca się określić jako elektroniczna to z jednej strony solowy, mocno eksperymentalny projekt, mający na celu wykrystalizowanie live setupu dającego się wykorzystać jak standardowy instrument - umożliwiającego improwizację i grę na żywo bez wcześniejszego przygotowania. Drugi obszar działalności to współpraca z Łukaszem Piechotą jako Macrohard, nawiązująca do estetyki jungle oraz house, przepełniona jednak jazzowymi smaczkami i duchem improwizacji.

Nmls
Solowy projekt Piotra Michałowskiego. Jego muzyka to spokojne downtempo, oraz senny, minimalistyczny ambient w którym niekiedy pojawiają się dźwięki perkusyjne. Tworzy wykorzystując zarówno brzmienia typowo syntetyczne, jak i dźwięki instrumentów akustycznych. Członek dwuosobowego projektu muzycznego Ambot.

Vasen Piparjuuri
Aktualnie związany ze społecznością Warsaw Electronic Festival. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną i ambitną formę muzyczną, pełną odniesień do osiągnięć Aphex Twin czy Dither.

SeedingLife
Warszawski niezależny artysta. Idm, breakcore, noise - tak w teorii można sklasyfikować muzykę, którą gra. Skomplikowane, opierające się w dużej mierze na improwizacji, połamane, przesterowane i zmiksowane perkusje, dźwięki. Często można dostrzec w głębi połamanych brzmień, improwizacje, piękną przestrzenną muzykę. W ostatnim czasie jego produkcje pojawiły się na składankach: VA Warsaw Electronic Festival - Anthology Of Summer Waves 2008 oraz Chill Label – Habanero. Nowe produkcje Seedinglife, oficjalnie pojawiają się rzadko.
Jak tłumaczy sam artysta, po sukcesie płyty Ebolastic Killa, przygotowuje album Equilibrium Subcritical Multiplication na którym znajdzie się nowy materiał jak i kilka dobrych numerów prezentowanych oficjalnie. Album powinien pojawić się pod koniec 2009 roku.

Minoo
Muzyczny projekt Pawła Pruskiego skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki, jazzu oraz muzyki akustycznej. W 2008 r. nakładem wytwórni EtaLabel ukazał się debiutancki album Material Spirit. Od początku 2008 roku nawiązana została również współpraca z chińskim producentem Sin: Nedem w ramach polsko-chińskiego projektu CHOP vol.3. Owocem tej współpracy jest album Improvision stworzony w konwencji muzyki improwizowano/eksperymentalnej. Aktualnie Minoo można również usłyszeć w duecie z jazzowym perkusistą Grzegorzem Zawadzkim.

Zawadzki/Ciszak
Grzegorz Zawadzki - ur.1976 r. perkusista, improwizator. Obecnie na stałe współpracuje z Pawłem Pruskim ( Minoo ), free-jazz'owym trio Mateusza Węgrzyna i kwartecie poety Szymona Babuchowskiego. Udziela się również jako improwizator w projektach koncertowych. Wspópracował lub współpracuje z: Krzysztofem Topolskim aka Arszyn, Dominikiem Strycharskim aka Doministry, NoiseGarden, Łukaszem Ciszakiem, Michałem Dymnym, Patrykiem Filipowiczem.
Łukasz Ciszak - gitarzysta. Jego zainteresowania koncentrują się wokół współczesnej elektroakustyki noise'u i improwizacji.

Wstęp: 10 zł (płyta WEF w prezencie)