W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty ilustracji i książeczek przestrzennych

Data rozpoczęcia 2018-08-12
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce plac Litewski
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

10:00 – 14:00 Warsztaty ilustracji i książeczek przestrzennych (ok. 180 dzieci)

Program warsztatów obejmuje techniki tworzenia książeczek „rozkładanek pop-up”. Kreowane będą niezwykłe ilustracje przestrzenne oraz laleczki.. Papier jest bardzo wdzięcznym i prostym materiałem, który uzmysławia dziecku, jak wiele stworzyć można z papierowej kartki.

Elementy papierowe używane w trakcie warsztatów są tak dostosowane, aby pobudzały sensorykę dziecka. W trakcie warsztatów używany jest papier o różnej strukturze, gęstości oraz o rozmaitej powierzchni. Dzięki zgrubieniom, wypustkom oraz rozmaitym kształtom papierowych elementów, dzieci uczestniczą nie tylko w zajęciach rozwijających wyobraźnię, ale również pobudzających ich umiejętności odczuwania i dotyku, które obecnie rzadko rozwijane są na wczesnych etapach nauki.

Dzieci pod wpływem kontaktu z tak plastycznym narzędziem, jakim jest papier, czują zdolność do samodzielnego tworzenia, zaczynają wierzyć w swoje zdolności do kreowania czegoś własnego i wyjątkowego.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne