W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: Scenariusz skrojony na miarę, gr. 1

Warsztaty: Scenariusz skrojony na miarę, gr. 1
Data rozpoczęcia 2016-10-21
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena
Kontakt ZAPISY – edukacja@teatrandersena.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 35 zł
Kategoria Spektakl

Warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i instruktorów teatralnych, podczas których dotkniemy podstawowych elementów tworzenia spektakli w teatrach dziecięcych i młodzieżowych. Wszystkie spotkania prowadzone są w trybie warsztatowym, uczestnicy po każdym spotkaniu otrzymująmateriały dydaktyczne i certyfikaty.

SCENARIUSZ SKROJONY NA MIARĘ

Warsztaty, podczas których uczestnicy zastanowią się, jaki temat wbrać do teatralnej pracy ze swoją grupą, poszukają inspiracji w dostępnych tekstach kultury, zmierzą się z zadaniem przełożenia i dostoswania tekstu do swojej grupy teatralnej. Spotkanie ma charakter praktyczny. Aby jak najlepiej móc spełnić Państwa oczekiwania wobec warsztatu będziemy prosić Państwa przy zapisach o wskazanie wstępnych planów repertuarowych dla swoich grup – o ile takie już są.

Prowadzenie: Tomasz Kaczorowski

absolwent Wiedzy o Teatrze na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz student reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Praktyk teatru: autor i reżyser. Brał udział w seminariach i kursach we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie i Instytutem im. Grotowskiego we Wrocławiu. Reżyserował słuchowiska i pracował jako asystent reżyserów: Wojtka Klemma, Marcina Libera, Erlinga Johannessona, Piotra Ratajczaka, Anny Augustynowicz i Stanleya E. Gontarskiego. Brał udział w warsztatach dramatopisarskich z Nikołajem Koladą, scenograficznych z Thomasem Dreissigackerem, radiowych z Mileną Kipfmuller i reportażowych z Mariuszem Szczygłem. Angażuje się w działalność edukacyjną teatrów. Zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie autorskim spektaklem Trollgatan. Ulica Trolli w ramach projektu kuratorskiego Piotra Ratajczaka PIKSELOZA. Przedstawienie spotkało się z żywym przyjęciem publiczności i krytyków: zostało zakwalifikowane do programu „Teatr Polska” organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie oraz na festiwal „m-teatr” w Koszalinie, zaś tekst znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2016. W maju 2016 premierę miał jego drugi spektakl Chimery Afanasjewa (koprodukcja Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku i sopockiego Teatru na Plaży). Jest laureatem głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym zorganizowanym przez Teatr Nowy im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie za sztukę Las Villas, która będzie miała premierę 23 września 2016 roku w reżyserii Piotra Siekluckiego.

Praca w dwóch grupach:
piątki, godz. 16-19:30 – nauczyciele, pracujący z grupami przedszkolnymi i klasami I-III szkoły podstawowej,
soboty, godz. 9:00-12:30 – nauczyciele, pracujący z klasami IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjalistami.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej