W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty tworzenia mechanicznych zabawek

Data rozpoczęcia 2018-09-16
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce plac Litewski
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

10:00 – 14:00 Warsztaty tworzenia mechanicznych zabawek (dla ok. 100 dzieci)
Celem warsztatów jest ukazanie jak w prosty sposób można stworzyć ciekawe zabawki i nauczyć jak się nimi bawić. Chcemy, by dzieci własnoręcznie konstruowały i ozdabiały zabawki, a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi. Mamy również nadzieję, że zajęcia zainspirują rodziców  do wspólnego z dziećmi tworzenia zabawek zamiast ich kupowania.
Każdy uczestnik otrzymuje specjalny zestaw do tworzenia odpowiedniej zabawki z którego wykonuje i ozdabia skaczącą na drążku małpkę,  kota łapiącego myszkę, szczekającego psa czy biegnącego konia. Dzieci tworząc własne zabawki rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne.
Na wstępie warsztatów demonstrowane są przykłady mechanicznych zabawek a następnie uczestnicy poznają jak zostały wykonane, ukazując konstrukcje które je napędzają. Dzieci poznają różne mechanizmy lub układy maszyn służące do przeniesienia ruchu z elementu czynnego (napędowego) na bierny (napędzany). Mówiąc bardziej obrazowo pokazujemy np. jak przy pomocy korbki poruszyć głową pieska czy kotka. Dzieci uczą się jak zamieniać ruch obrotowy na ruch obrotowy, ruch obrotowy na liniowy lub odwrotnie, oraz ruch liniowy na ruch liniowy. Po zaprojektowaniu własnej konstrukcji każdy dekoruje ją na swój sposób.Po wykonaniu zabawek wymyślane są opowieści z ich użyciem. Na zakończenie prezentacja opowieści i wspaniała zabawa. 

Każdy uczestnik zabiera zabawkę do domu. 

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne