W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty tworzenia zinów komiksowych / Kiosk ze sztuką / Kiosk lubelski

Warsztaty tworzenia zinów komiksowych / Kiosk ze sztuką / Kiosk lubelski
Data rozpoczęcia 2015-11-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Na warsztaty tworzenia zinów komiksowych zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak rysować komiksy i zapoznają się z wieloma przykładami urozmaicenia publikacji tworzonych w myśl zasady „zrób to sam”. Tematem historii komiksowych będą mieszkańcy i dzielnica Węglin, jej historia, miejsca i legendy. Efektem warsztatów będzie wyprodukowanie autorskich zinów, które będą potem prezentowane w Kiosku ze sztuką.

Maciej Pałka – rocznik ’80. Artysta wizualny, ilustrator, twórca gier komputerowych i powieści graficznych. Animator kultury komiksowej. Ma na koncie kilkanaście pełnometrażowych albumów komiksowych i ponad setkę publikacji. Brał udział w międzynarodowych projektach komiksowych: „Citystories” (Ukraina) i „W sąsiednich kadrach” (Czechy) oraz wystawach komiksu polskiego (między innymi: Tokio, Budapeszt, Moskwa, Tel Aviv, Ateny). Prowadzi pracownię komiksu w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”. W ramach pracowni wydaje serię komiksów historycznych „Lublin w powieści graficznej” oraz prowadzi warsztaty z młodzieżą szkolną poświęcone tematyce wolnego słowa i niezależnego ruchu wydawniczego w okresie PRL-u.

Kiosk lubelski - Od września do grudnia Kiosk ze sztuką stanie się miejscem współuczestnictwa i współdziałania lubelskich artystów i mieszkańców Węglina, którzy wspólnie będą odkrywać dzielnicę, dzięki technikom i metodom pracy, jakie zaoferują im nowi goście Kiosku. Kiosk stanie się warsztatem pracy artystów lubelskich i swoistym laboratorium społeczno-kulturalnym, gdzie artysta staje się słuchaczem, badaczem dzielnicy i jej mieszkańców, a mieszkańcy Węglina stają się inspiratorami do nowych działań artystycznych i kreatorami otaczającej ich rzeczywistości. Kuratorka – Agata Will.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej