W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystaw: "Szpilki" i "Kobiety w kręgu Schulza" w ramach projektu Bruno4ever

Wernisaż wystaw: "Szpilki" i "Kobiety w kręgu Schulza" w ramach projektu Bruno4ever
Data rozpoczęcia 2012-11-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Wernisaż

Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza zapraszają na wernisaż wystawy "Szpilki" i "Kobiety w kręgu Schulza" w ramach projektu Bruno4ever.

Anna Kaszuba-Dębska - o sobie mówi krótko: Malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka książek, reżyserka filmów animowanych.
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Leszka Misiaka oraz na Wydziale Grafiki w Pracowni Filmu Animowanego prof. Jerzego Kuci. Została stypendystką min. Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jana Szancenbacha (Stypendium dla młodego kolorysty w Paryżu), prof. Janiny Kraupe-Świderskiej (Dla kobiety malarki w Paryżu). Otrzymała wiele nagród i wyróżnień min. Firmy Talens oraz IBBY za działalność wydawniczo-czytelniczą. Zilustrowała i zaprojektowała około dwustu książek dla dzieci i dorosłych. Jest autorką filmów animowanych zrealizowanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W 2011 ukończyła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje nad doktoratem w Pracowni Projektowania Książki i Typografii pod opieką prof. Macieja Buszewicza. Wraz z mężem pisarzem Łukaszem Dębskim od 10 lat prowadzi artystyczno-literacką działalność we własnej kawiarni Cafe Szafe w Krakowie.

Projekt Szpilki Anny Kaszuba-Dębskiej po swoim debiucie na V Międzynarodowym Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu na Ukrainie ma swoje kolejne odsłony zarówno w przestrzeni miejskiej oraz w rzeczywistości wirtualnej. Projekt w ubiegłym miesiącu gościł na prestiżowym Festiwalu Literackim Conrada w Krakowie w dniach 22-28 października 2012, oraz na 16 Targach książki, gdzie odbyła się akcja zbiórki literackich butów. Projekt Szpilki wchodzi również w przestrzeń miejską eksponując pierwotne buty, buty/obiekty i kody QR z zakodowaną historią kobiet, na kilkudziesięciu bilbordach i citilightach AMS na przystankach tramwajowych i autobusowych w Krakowie i Warszawie. W grudniu projekt będzie miał swa odsłonę na Festiwalu After Schulz w Chicago, a w styczniu 2013 w Tajpej na Tajwanie na Festiwalu 7 planet Brunona Schulza, w czerwcu zagości w Moskwie na Moskiewski Międzynarodowym Otwartym Festiwalu Książki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej