W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy Katarzyny Boguckiej

Data rozpoczęcia 2012-05-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wernisaż

Wystawa Katarzyny Boguckiej "Ilustracje nie dziecinne" to niezapomniana podróż po wielości barw i kształtów. Jej ilustracje trafiają zarówno do dzieci i dorosłych. Wystawa jest częścią bloku działań dla dzieci Małe Miasto Poezji.

Katarzyna Bogucka– graficzka, ilustratorka, malarka. W 2009 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Współautorka blogu www.nioska.com. Współpracuje z takimi wydawnictwami, jak: Fajne Chłopaki, Dwie Siostry, Alegoria czy Tatarak, od 2009 r. regularnie ilustruje artykuły w „Twoim Stylu". Autorka oprawy graficznej portalu internetowego „Lupa Kosmetyczna" oraz akcji promocyjnej firmy Twoje Linie Kolejowe.

Wybrane nagrody:
2008 – nagroda im. Stanisława Borysowskiego (malarstwo)
2008 – stypendium artystyczne im. Jana Winczakiewicza (malarstwo)
2010 – nominacja do nagrody „Książka Roku" Polskiej Sekcji IBBY za książkę „O Panu Tralalińskim" (Wydawnictwo Wytwórnia)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne