W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Kreatywni 2014

Wernisaż wystawy Kreatywni 2014
Data rozpoczęcia 2014-05-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Wernisaż

Kreatywni i AgencjaBlowUp! zapraszają na drugą odsłonę fotograficznej i filmowej opowieści o lubelskiej klasie kreatywnej - twórcach i przedsiębiorcach działających na styku sztuki, rękodzieła oraz technologii.

Celem projektu jest identyfikacja kreatywnych Lublinian prowadzących działalność oraz tworzących unikalne, nieszablonowe rozwiązania, a następnie prezentacja ich pracy jako przykładu dobrych, rynkowych praktyk inspirujących innych. Ich aktywność jest dowodem na istnienie ogromnego potencjału tkwiącego w małym biznesie będącym naturalną przestrzenią rozwoju dla najbardziej pomysłowych i aktywnych oraz potencjalnym źródłem idei dla wielkich i bogatych.

W ramach każdej edycji projektu identyfikujemy dwanaście osób prowadzących nieszablonową, inspirującą działalność. Każdy uczestnik bierze udział w rozbudowanej sesji zdjęciowej której produktem wyjściowym są ujęcia portretowe, fotograficzny opis procesu twórczego oraz obraz miejsca pracy i jej ostatecznego produktu. Sesjom towarzyszą wywiady, z których powstają krótkie etiudy filmowe.

Tegoroczną ekspozycję tworzą 24 plansze uzupełnione o krótki, werbalny opis postaci przedsiębiorców. Wizualną oś przekazu stanowią portrety przedstawione w kontekście miejsca pracy i jej produktu.
Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Michal Furmanek, Brand Manager z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin. Autorem koncepcji fotograficznej realizacji projektu jest lubelski fotograf Maciej Rukasz.

Autorami zdjęć są Marta Zgierska i Maciej Rukasz z AgencjaBlowUp!. Filmy wyreżyserowała i wyprodukowała Patrycja Płanik, Dyrektor Kreatywna MAAT Festival. Autorem graficznej oprawy projektu jest Paweł Batyra, niezależny lubelski grafik.


Projekt finansowany z budżetu Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta jest elementem promocji lubelskiej przedsiębiorczości. Cały materiał zdjęciowy i filmowy jest przekazywany uczestnikom projektu i może być wykorzystywany w promocji ich działalności