W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy prac Zakładu Malarstwa "Nie Do Odrzucenia"

Data rozpoczęcia 2015-01-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowym Domu Kultury Czechów, ul. Kiepury 5a
Kategoria Wystawa

„Być może…” jest pierwszą wystawą prac stworzonych w Zakładzie Malarstwa „Nie Do Odrzucenia”. Istniejący od 3 grudnia 2014 roku Zakład to autorski projekt artysty i pedagoga Arka Pasożyta. Jest miejscem pracy z osobami mieszkającymi lub przebywającymi w lubelskich ośrodkach i noclegowniach dla osób bezdomnych oraz miejscem prezentacji ich twórczości z możliwością zakupu obrazów. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności i bezrobocia. U osób dotkniętych tym problemem zanika nadzieja i motywacja do zmiany swojego położenia. Z czasem zaczynają one akceptować swój status i traktować jako naturalny.

Od początku aktywności Zakładu jego „pracownicy” pod okiem Arka Pasożyta uczyli się podstaw malarstwa i rysunku, aby poprzez te techniki opowiedzieć o swoich doświadczeniach życiowych i problemach, z którymi się mierzą, przekazać swoje emocje czy też oderwać się od obecnej rzeczywistości. Uczestnicy są w różnym wieku oraz na różnym poziomie zaawansowania.

Istnienie Zakładu jako projektu Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” przewidziane jest do końca stycznia, a jego działalność zostanie zakończona drugą wystawą. Pomysłodawca i uczestnicy Zakładu Malarstwa zapowiadają jednak możliwość dalszego funkcjonowania Zakładu w innej formie, jeśli tylko będzie zainteresowanie zakupem ich prac. Dochód ze sprzedaży umożliwi kontynuację działalności Zakładu, stwarzając szansę na zatrudnienie bezdomnych i bezrobotnych uczestników projektu. Pierwsza wystawa zweryfikuje zainteresowanie odbiorców sztuką Zakładu i „Być może…” stanie się początkiem nowego okresu dla osób uczestniczących w jego pracy.

Autorzy prac: Tadeusz, Rafał, Mirosław, Janusz, Grzesiek, Arek

Wstęp wolny

Projekt jest realizowany w ramach Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne