W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Widowisko satyryczno-muzyczne "Blaszany Kogucik"

Data rozpoczęcia 2009-04-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Restauracja "Czarcia Łapa", ul. Rynek 19

Blaszany Kogucik to widowisko satyryczno-muzyczne, którego pomysł narodził się ze wspólnych doświadczeń artystycznych Józefa Szopińskiego, dziennikarza Radia Lublin i Rafała Stefańczyka animatora i managera kultury, na co dzień związanego ze Stowarzyszeniem „Sztukon”. Myślą przewodnią widowiska jest skupianie najciekawszych postaci twórczych Lublina i regionu, jak również ich promocja w całym kraju. W tym celu Stowarzyszenie „Sztukon” wykreowało to wydarzenie, co ułatwia działalność impresaryjną i tworzy wyjątkowe spotkanie odznaczające się szerokim spektrum prezentowanych zjawisk artystycznych. Atutem "Blaszanego Kogucika" jest jego autorski charakter, opierający się na tekstach i kompozycjach osób biorących udział w koncertach.

Wystapią:

Grupa muzyczna „ Mamy Zespół” w składzie:
Martyna Bogucka –wokalistka, Przestrzeń Działań Twórczych „Tektura”
Zbigniew Kowalczyk – muzyk i wokalista w zespole „Starcy”/ „Blueski”
Łukasz „Dankton” Downar Zapolski – muzyk w zespole „Starcy”
Sylwia Lasok – wokalistka zespołu „Sambasim”
Mirosław Orgasiński - perkusista


Premiera muzyczna wokalistki „Uriel” wraz z Michałem Iwankiem (piano).

Ponadto monologi satyryczne: Przemysław Gąsiorowicz (Teatr im. Juliusza Osterwy Lublinie), Bogusław Byrski (Teatr H. Ch. Andersena w Lublinie) oraz Przemysław Skarżyński (publicysta).


Całość poprowadzi Józef Szopiński


Autorzy muzyki:
Zbigniew Kowalczyk, Łukasz „Danton” Downar Zapolski, Sylwia Lasok, Martyna Bogucka

Wstęp - 10 zł.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne