W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wieczór poetycki Aleksandry Maćkowiak i Waldemara Senftlebena

Data rozpoczęcia 2011-12-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wieczór literacki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór z książką artystyczną pt. ''Kalejdoskop słów, kolorów i uczuć'' Aleksandry Maćkowiak i Waldemara Senftlebena.

Spotkanie prowadzi Jacek Brzeziński - aktor Teatru "Provisorium”


Aleksandra Maćkowiak - w dorobku dwa tomiki poezji, które zostały mile przyjęte przez środowisko literackie. Pisze o sobie tak: blondynka studiująca prawo, planująca każde wypowiedziane i niewypowiedziane słowo, czująca i myśląca stanowczo za wiele, sprzedała spokój za wiarę w ludzi.

Waldemar Senftleben - uczeń Mieczysława Kudeli i Władysława Piosickiego, obrazy malowane pastelą i techniką olejną były wystawiane w galeriach i znajdywały wielu nabywców, udział w dwóch wystawach indywidualnych i kilku zbiorowych. Ojciec, mąż, syn, a przy tym sprawny organizator i manager, sprawdzony już w wielu przedsięwzięciach. Mediator dobrze budujący kolektyw, kochający ludzi i pracę z nimi, chyba człowiek.


Co łączy tę dwójkę twórców? Tak piszą o sobie:

Niezbyt baczny obserwator mógłby dostrzec jedynie przepaść między nami. Tę twórczą i tę pokoleniową. A jednak trzeba zauważyć, że zarówno w stabilizacji życia rodzinnego i zawodowego jak i w młodzieńczej walce o dorosłość zadajemy sobie te same pytania. Co w życiu jest ważne? Co prawdziwe? Do czego dążyć Czemu zawierzyć? Dlatego też przedstawione przez nas prace niewątpliwie wiąże przenikliwość w spojrzeniu, chęć odnalezienia prawdy, a ponad wszystko potrzeba odbicia własnych uczuć i myśli w oczach drugiego człowieka. Niezaprzeczalnie istotne są też okoliczności podjęcia między nami współpracy, które odnajdujemy nie tylko w próbie okiełznania otaczającej nas rzeczywistości, ale też w fakcie, że łączą nas wspólne korzenie. Jesteśmy rodziną. Można by rzec, że wyszliśmy z tego samego domu, może nie dosłownie, lecz z pewnością metafizycznie. Łączy nas też gorąca prośba. Patrzcie. Czytajcie. Odczuwajcie. Odnajdźcie w naszych pracach prawdę i pasję.

Wieczorowi poetyckiemu będzie towarzyszyć wystawa obrazów Waldemara Senftlebena

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne