W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wieczór z Teatr Maat Projekt

Data rozpoczęcia 2009-05-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

TEATR MAAT PROJEKT i TEATR CENTRALNY mają zaszczyt zaprosić na wieczór dwóch spektakli :

Pokaz solowego spektaklu ‘LANG’ Tomasza Bazana produkowanego w Art Stations Foundation w Poznaniu (w ramach programu ‘SOLO PROJEKT’) oraz pierwszy pokaz work in progress pierwszej frazy choreograficznej najnowszego spektaklu ‘IN INNOCENT’ w reżyserii Tomasza Bazana i wykonaniu Justyny Jasłowskiej i Kingi Boruń. W przerwie pomiędzy spektaklami wyświetlony zostanie zapis filmowy spektaklu ‘SHIJIMA’ – znakomitego zespołu tańca butoh – Sankai Juku.

'IN INNOCENT' reżyseria, choreografia, koncept: TOMASZ BAZAN, muzyka: MARCIN JANUS taniec: JUSTYNA JASŁOWSKA, KINGA BORUŃ realizacja światła: MARCIN KABAT KOWALCZUK produkcja: CENTRUM KULTURY W LUBLINIE , TEATR CENTRALNY, URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO.

Poszukuję formy. Upatruję jej w intuicyjnej celowości moich działań. Badam zależności pomiędzy psyche i fizis – szukam reakcji w mięśniach – w ciele – w przestrzeni. Tożsamość i ponad strukturalna pamięć ciała jest wytyczną.

Spektakl w swojej warstwie formalnej odnosi się do sposobów prowadzenia ciała wykorzystywanych w szeroko pojętym tańcu współczesnym z szczególnym uwzględnieniem form tańca butoh i intuitywnego . Tematem rozważań fraz ruchowych w spektaklu stał się homeomorfizm i szereg zdarzeń znanych tylko nam – postaciom wobec konceptu i idei.

Teatr Maat Projekt założony w 2004 roku i prowadzony w Lublinie przez Tomasza Bazana. Głównym celem poszukiwań artystycznych prowadzonych przez zespół teatralny była próba odnalezienia czystego języka ciała przez syntezę wielu jakości kulturowych z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych przeszczepionych na grunt pracy teatralnej. Teatr za główny środek wyrazu obrał eksperymenty z szeroko pojętymi formami prowadzenia ciała korzystając z wielości technik tanecznych (elementy sztuk walki, tańca współczesnego, intuitywnego oraz butoh).

Justyna Jasłowska i Kinga Boruń – tancerki i performerki Teatru Maat Projekt związane z nim od początku jego powstania w 2004 roku; brały udział we wszystkich najważniejszych działaniach teatru – od instalacji kolektywnych, poprzez działania performerskie aż do udziału we wszystkich pełnoscenicznych produkcjach.


‘LANG’ reżyseria, choreografia, taniec: TOMASZ BAZAN, reżyseria światła: BRUNO POCHERON, realizacja światła: KINGA BORUŃ, kurator: JOANNA LEŚNIEROWSKA, produkcja: ART. STATIONS FOUNDATION – STARY BROWAR – POZNAŃ premiera 24 MAJA 2008r.

Jedno uderzenie przeciwko tysiącom uderzeń. Jedno bicie serca przeciwko stu uderzeniom. Lang odnosi się do specyficznego sposobu prowadzenia ciała w jednym z stylów chińskich sztuk walki Tang Lang. Styl ten określany stylem śmierci, powstał jako jeden z ostatnich wielkich systemów chińskich sztuk walki. Postawa wojownika, który pochłania energię przeciwnika unicestwiając obu, stała się inspiracją do powstającego spektaklu. Ruch i choreografia spektaklu wykorzystują szeroko pojęte techniki tańca butoh.

"Kolor czerwony symbolizujący obumieranie żywotnych energii co umożliwia wykorzystanie ich do powołania nowego żywotnego kanału działania naszego serca..."
(mistrz stylu Tang Lang Atsubo Liu Tien)

(solo powstało w ramach SOLO PROJEKT 2008 - programu rezydencyjnego ART STATIONS FOUNDATION www.starybrowarnowytaniec.pl)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne