W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Andrzeja Dudzińskiego

Wystawa Andrzeja Dudzińskiego
Data rozpoczęcia 2018-01-13
Data zakończenia 2018-03-10
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Sala Kinowa (poziom – 1, wejście od Placu Teatralnego)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Galeria Saska wpisała się w krajobraz centrum Lublina, każdego dnia inspiruje przechodniów prezentując dorobek wybitnych artystów. Prace Andrzeja Dzudzińskiego to miłe wspomnienie, dla tych którzy pamiętają „Dudiego“, a dla młodszych to okazja  do zapoznania się z niepowtarzalną kreską artysty – mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Andrzej Dudziński - malarz, grafik, fotograf, plakacista i reżyser. Absolwent warszawskiej ASP. Autor kultowego w latach 70. Ptaka Dudi. Jego prace publikowały czołowe polskie pisma:„Literatura, „Kultura”, „Kulisy”, „Polityka”, „Polska”, „Szpilki” i „Ty i Ja”. W Londynie współpracował z pismami kulturalnego undergroundu: „OZ”, „Ink”, „Time Out”), w USA z czołowymi czasopismami , m.innymi:„The Atlantic Monthly”, „Rolling Stone”, „Vanity Fair”, „Newsweek”, „The New York Times”). Wśród jego klientów były takie korporacje jak: AT&T, Conde Nast, IBM, Deutche Telekom i Royal Bank of Scotland. Wykładał w Parsons School of Design w Nowym Jorku i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektował  scenografię teatralną i czołówki filmowe, wystawia w kraju i zagranicą. Jest honorowym obywatelem swego rodzinnego Sopotu.

Galeria Saska (d. na Płocie) funkcjonuje od 2014 roku. Od roku 2015 organizatorem wystaw w Galerii Saskiej jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Kuratorem Galerii jest Leszek Mądzik. Wystawy są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Lublin. Ideą przyświecającą przedsięwzięciu jest stałe poszerzanie oferty kulturalnej miasta oraz angażowanie nowych kręgów mieszkańców do większego uczestnictwa w kulturze. Otwarta przestrzeń wystawiennicza wpływa także na wizerunek miasta, unaoczniając jego ukierunkowanie na kulturę i dialog. W Galerii Saskiej prezentowane były prace m.in. Michała Batorego, Tomasza Sikory, Andrzeja Różyckiego, Wojciecha Gepnera, Andrzeja Pągowskiego.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej