W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa "Coś się kończy, bo coś się zaczyna"

Data rozpoczęcia 2013-05-24
Data zakończenia 2013-06-28
Miejsce Galeria Biała, ul. Peowiaków 12
Kategoria Wystawa

Galeria Biała zaprasza na wystawę "Coś się kończy, bo coś się zaczyna".

Jest to ostatnia wystawa przed powrotem Galerii do wyremontowanego budynku przy ulicy Peowiaków 12 w Lublinie.

To symboliczne pożegnanie z miejscem, w którym Galeria działała od jesieni 2009 roku do chwili obecnej. W tym czasie odbyło się w kameralnych salach kilkadziesiąt różnorakich wystaw artystów z Lublina, innych miast Polski oraz z zagranicy, a dzięki Podwórku sztuki galeria wyszła poza budynek.

Autorami ekspozycji są Anna Nawrot i Jan Gryka, przy wsparciu Piotra Wysockiego i Piotra Pękali, którzy są również w zespole Galerii.

Od połowy lat 80. Nawrot i Gryka realizowali wystawy w bieli. Ona wówczas używała białych prześcieradeł, na których zapisała teksty, on zaś tworzył misterne instalacje z mąki.
Po niemal 30 latach ich wspólna wystawa jest eksplozją różnorodnych barw setek kolorowych sztucznych kwiatów, ornamentalnych krawatów, tysięcy szydełkowych kwadratów w formie pulsujących obrazów.
Chwilę wytchnienia publiczność znajdzie w specjalnie przygotowanym zakątku, gdzie będzie można oglądać kontemplacyjny film o sąsiadującym Podwórku sztuki.
Nagromadzenie wielu wątków, również z praktyki funkcjonowania Białej, powoduje, że staje się ona miejscem spotkań i formą spędzania czasu, zanurzonego w sztuce i historii galerii. Dlatego aranżacja przypomina świetlicę, klub lub czytelnię.

Cykliczne zmiany w Galerii, jak malowanie ścian, montaże, wernisaże i znowu od początku - to codzienność. Teraz przyszła kolej na chwilę wytchnienia...

A po niej ostateczna przeprowadzka!

Wystawa czynna do 28.06.2013, pon.-pt. 11.00-17.00, sob. 12.00-16.00

Najważniejsze wydarzenia cykliczne