W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Kici kici – oswajanie śmierci”

Wystawa „Kici kici – oswajanie śmierci”
Data rozpoczęcia 2011-07-10
Data zakończenia 2011-09-10
Miejsce Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", ul. Wieniawska 15a
Kategoria Wystawa

Przestrzeń Działań Twórczych Tektura zaprasza na wystawę Krzysztofa Skaina Maya „Kici kici – oswajanie śmierci”.

Poniżej kilka słów od autora:
…a wszystko to tylko z dwóch powodów……po pierwsze - nie chcę być współczesny tak jak współczesna jest dzisiejsza współczesność
a po drugie - nie chcę też straszyć w tym co robię potwornymi potwornościami tylko dla tych potworności bo już mi przeszło takie straszenie gdy zobaczyłem że cała medialna rzeczywistość robi to lepiej.
…więc czas zrobić z tym coś innego …kotki i aniołki w moim wykonaniu to moja uspokajająca wersja białej magii….a trupie czachy to odpowiedż współczesnym mediom na ich straszenie…..pokazanie potęgi rzeczywistości i oswojenie śmierci…..zjawiska tak głębokiego jak cała terażniejszość naszego świata na wszystkich jego frontach…………….na ciekawskie pytania odpowiadam osobiście…i…..na stronie www.skain.art.pl jest tam mail i telefony też tam są ………….jako malarz dużo do powiedzenia mam więc koncert polskiej poezji ska także dam…………..
pozdrawiam………. życząc wszystkim……
pomyślności pomyślności wszelakiej.

Krzysztoff Skain May – syn warszawskiego bikiniarza, przez wiele lat nie chciał wiedzieć o tym fakcie, ale krew i geny jednak dały znać o sobie. Malarz, grafik, poeta, tekściarz, scenograf, inscenizator, performer, muzyk, publicysta, artysta „użytkowy”, ostatnio także wokalista… – generalnie prawdziwy, totalny artysta, choć konsekwentnie offowy. Nie może odnaleźć się w dzisiejszych czasach i dlatego antydatuje swoje prace. Debiutował w 1975 roku indywidualną wystawą malarstwa w Galerii Stara Prochownia w Warszawie. W 1985 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uprawia malarstwo na płótnie i na papierze, scenografię i grafikę użytkową. Jest najbardziej znany z cyklu obrazów z obsesyjnym niemal wizerunkiem śmierci inspirowanych baśniami Andersena.
www.skain.art.pl


Wstęp wolny