W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „Lubelskie w grafice”

Wystawa: „Lubelskie w grafice”
Data rozpoczęcia 2014-07-25
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Akcja

„Lubelskie w grafice” jest konsekwencją poprzedniego cyklu „Lublin – graficzne miasto”.

Na obecnej wystawie Michał Kawalec prezentuje cykl grafik poświęcony ciekawym miejscom regionu.

Jest to swoisty zapis miejsc i czasu, zapis pejzażu Lubelszczyzny. Cykl wedut ma formę dokumentu. Zwraca uwagę na niepowtarzalne piękno naszego regionu, pokazuje to, co mniej znane, a niekiedy już przemijające. Poczynając od przydrożnych kapliczek powiatu parczewskiego, małomiasteczkowych pejzaży Kocka, przez romantyczne pagórki z okolicy Wysokiego, kończąc na zabytkach będących pomnikami historii, jakim jest m.in. puławska Świątynia Sybilli.

Michał Kawalec – artysta plastyk, urodzony w 1978 r. w Lublinie. Grafik, ilustrator, animator kultury, organizator warsztatów plastyczno-teatralnych dla dzieci i młodzieży. Mieszka i pracuje w Lublinie.
Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej ukończył w 2003 r. Obronił dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Zdzisława Niedźwiedzia oraz aneks z grafiki komputerowej w pracowni prof. Piotra Lecha.
Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową współpracując z agencjami reklamowymi, drukarniami i serwisami internetowymi.
Michał Kawalec należy do grona artystów korzystających z szerokiego spektrum możliwości jakie daje kreacja cyfrowa w sztuce. W swojej twórczości bazuje na fotografii będącej swoistym punktem wyjścia. Jako medium staje się ona łącznikiem między zastaną naturą, a jej odwzorowaniem na płaszczyźnie obrazu. W jego twórczości niezwykle ważny jest pejzaż industrialny pozyskiwany z miejskiej tkanki. Artysta wykorzystuje wiele kadrów, które łączy w długie wedutowe kompozycje.

Powiązane:

Dom Kultury LSM