W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Wystawa: Młodzi Seniorzy

Data rozpoczęcia 2019-03-01
Data zakończenia 2019-03-28
Miejsce Galeria Art Brut, Centrum Kultury w Lublinie, ul Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Zajęcia rysunku i malarstwa prowadzone są w ramach terapeutycznych spotkań jednego z licznych Klubów Seniora Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Prowadzi je absolwentka PLSP i WA UMCS Magdalena Rejmak-Ćwiek, grafik i ilustrator, podejmując próby często pierwszych spotkań seniorów ze sztuką.

Wystawa prezentuje sylwetki uczestników zajęć prowadzonych w Klubie „Śródmieście”, poprzez retrospekcję i jej zderzenie z teraźniejszością, w wyraźnym zestawianiu technik malarskich z wydrukami cyfrowymi. Portrety opatrzone są krótkimi tekstami przybliżającymi nam okoliczności powstania wykorzystanych przed laty fotografii.

Warto zaznaczyć, że śmiało eksponowane w formacie 100x70 cm prace, są jedyną próbą uchwycenia własnego wizerunku w życiu seniorek. Najstarsza z nich obchodziła w tym roku 93 urodziny.

Tytuł wystawy został zainicjowany przez autorki.  

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne