W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Wystawa: Pod zamkniętymi powiekami

Data rozpoczęcia 2019-02-01
Data zakończenia 2019-02-28
Miejsce Galeria Art Brut, Centrum Kultury w Lublinie, ul Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Marcin BABŁO (ur. 1981 r. w Bochni) to artysta dotąd nieznany. Jego prace pokazywane były wprawdzie niedawno na I Krakowskim Salonie Sztuki, przechodząc zwycięsko przez wymagające kwalifikacje.

Wystawa w lubelskiej Galerii Art Brut jest dla niego pierwszą indywidualną prezentacją, na której pokazuje swoje niezwykłe pod wieloma względami rysunki. Są tu prace barwne i monochromatyczne, abstrakcyjne i przedstawiające. Wszystkie charakteryzuje techniczna wirtuozeria, precyzja wykonania, a nade wszystko niepowtarzalność, tak charakterystyczna dla Outsiderów.  Próżno więc szukać podobieństw w tak zwanej sztuki wysokiej, profesjonalnej czy uznanej. Prezentowane rysunki nie mają nic z naiwności, czy nieporadności znamiennej niekiedy dla niektórych dzieł twórców zaliczanych do nurtu L’Art Brut.

Czerpiące z wewnętrznych, niekiedy dramatycznych przeżyć Autora Kompozycje – są intuicyjne i żywiołowe, a jednocześnie  przemyślane - kompozycyjnie, formalnie czy kolorystycznie. Sztuka Marcina kryje w sobie własne, tworzone przez niego samego  symbole i znaczenia, odbiegające jednak od tej symboliki, którą znamy z tradycyjnej kultury. To własny język obrazów i komentujących je tekstów – nierzadko zagadkowych, kiedy indziej tak oczywistych i zrozumiałych,  bo ukazujących zderzenie wrażliwości i delikatności twórcy z brutalnością, niezrozumieniem, a niekiedy okrucieństwem otaczającego świata. (...)

Maciej Bóbr

Wystawa czynna pn - pt w godz. 11-17

Najważniejsze wydarzenia cykliczne