Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Z kim do łóżka? / Marcin Wroński

Data rozpoczęcia 2017-10-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Zapraszamy na spotkanie podczas którego Marcin Wroński podzieli się z nami swoimi literackimi fascynacjami. Poleci swoje ulubione tytuły, a w rozmowie z  zdradzi nam, czego szuka w literaturze, co go inspiruje, a które pozycje omija szerokim łukiem.

Podczas spotkania będą rozlosowane wśród uczestników egzemplarze wybranych tytułów naszego gościa.

Marcin Wroński – czołowy polski pisarz powieści kryminalnych, obchodzący w 2017 roku 25-lecie pracy artystycznej. Debiutował w 1992 roku zbiorem opowiadań „Udo Pani Nocy”, lecz popularność zdobył cyklem kryminałów retro o lubelskim komisarzu Zygmuncie Maciejewskim, rozpoczętym w 2007 roku „Morderstwem pod cenzurą”. Powieści Wrońskiego spotkały się z uznaniem czytelników i krytyków i były nominowane do najważniejszych nagród literackich. 
W 2014 roku za „Pogrom w przyszły wtorek” – powieść, na inscenizację której serdecznie zapraszamy – autor otrzymał wszystkie krajowe laury w dziedzinie kryminału Nagrodę Wielkiego Kalibru i Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników oraz Nagrodę Kryminalnej Piły.
W 2017 roku ukazała się dziewiąta i ostatnia powieść o śledztwach komisarza Zygi Maciejewskiego , „Czas Herkulesów”.

O Cyklu: W piątkowe popołudnie raz w miesiącu spotkamy się po to, by dowiedzieć się, po jaką książkę sięgnąć przed snem. Co nowego pojawiło się na rynku wydawniczym albo do której pozycji warto wrócić po czasie. Zaproszeni przez nas goście: pisarze, aktorzy, dziennikarze, artyści podzielą się z nami swoimi literackimi fascynacjami. Usłyszymy także fragmenty wybranych przez gości tekstów w wykonaniu znanych lubelskich głosów. Będzie również czas na podzielenie się swoimi ulubionymi książkami. Zapraszamy na spotkania z literaturą przy kawie i herbacie. Po powrocie do domu nie będziecie mieć wątpliwości, z kim warto pójść do łóżka. Pomysłodawczynią i kuratorką cyklu jest Dorota Lesiak

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne