W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Z Lublina na K2 – spotkanie z Piotrem Tomalą

Data rozpoczęcia 2019-03-01
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł / karnet na cały festiwal: 32 zł
Kategoria Spotkanie

Piotr Tomala – wspina się od ponad 20 lat, szef Klubu Wysokogórskiego Lublin i prezes Klubu Wysokogórskiego Lublin, szef Programu Himalaizm Zimowy, członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu, organizator i lider kilkudziesięciu wypraw w góry wysokie. Wspinał się na Alasce, gdzie zdobył najwyższy szczyt Ameryki Północnej – McKinley (6190 m n.p.m.); w Ameryce Południowej - Aconc0angua (6962 m n.p.m.); Huascaran (6768 m n.p.m.); Pisco (5752 m n.p.m.); Alpamayo (5947 m n.p.m). W Azji – Ama Dablam (6812 m n.p.m.); Island Peak (6189 m n.p.m.). 

Zdobył dwa ośmiotysięczniki Cho Oyu (8201 m n.p.m.) w Tybecie i Broad Peak (8051 m n.p.m. w Pakistanie. Ponadto uczestniczył w wyprawach na ośmiotysięczniki: Manaslu Dhaulagiri, K2, Nanga Parbat. 

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Globtroterów Dookoła Świata >>>

BILETY:
wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu: 5 zł / karnet na cały festiwal: 32 zł
zapisy na warsztaty: , opłata: 5 zł

Najważniejsze wydarzenia cykliczne