W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozlicz PIT w Lublinie i wygraj nagrody

Rozlicz PIT w Lublinie i wygraj nagrody
17.01.202013:15

Miasto Lublin rozpoczyna drugą edycję akcji Rozlicz PIT w Lublinie, która ma zachęcić mieszkańców do składania deklaracji podatkowych za 2019 rok w Lublinie. Wszystkie osoby, które się na to zdecydują, będą mogły wziąć udział w loterii. W tegorocznej edycji, która rozpocznie się 15 lutego, główną nagrodą jest samochód hybrydowy.

- Każdy mieszkaniec, bez względu na miejsce zameldowania, rozliczając swój PIT może wprost przyczynić się do rozwoju Lublina. Będziemy dążyli do wprowadzenia szerokiej oferty zniżek dla osób mieszkających i rozliczających podatek dochodowy PIT w Lublinie. Wyższe stawki będą dotyczyć osób, które korzystają z miejskiej infrastruktury, jednak podatki płacą w sąsiednich gminach. Wpływy z PIT to największe źródło dochodów budżetu miasta wynoszące aż 1/4 wszystkich środków gromadzonych w budżecie. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez mieszkańca podatku dochodowego, 484 zł trafia z powrotem do budżetu Miasta Lublin. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w loterii, w której do wygrania jest w tym roku po raz pierwszy samochód - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W loterii Rozlicz PIT w Lublinie, oprócz samochodu będzie można wygrać inne cenne nagrody – rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, czytniki e-book, dyski zewnętrzne, nawigacje samochodowe. Nagrody zostaną rozlosowane po 15 maja.

Żeby wziąć udział w loterii należy:

  1. złożyć deklarację PIT za rok 2019 w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazanych w regulaminie loterii lub za pośrednictwem usługi e-PIT,
  2. wskazać LUBLIN jako miejsce zamieszkania i zachować kopię złożonej deklaracji PIT,
  3. wypełnić formularz zgłoszeniowy w dniach od 15 lutego do 30 kwietnia na stronie internetowej lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny promocyjnej w punkcie obsługi loterii. Drukowane formularze zgłoszeniowe będą dostępne w każdym z 8 Biur Obsługi Mieszkańców tj: w Ratuszu, przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12, Jagiełły 10, Pocztowej 1, Żywnego 8.

W 2019 roku loterią „Rozlicz PIT w Lublinie” Miasto rozpoczęło akcję zachęcania mieszkańców do rozliczania się z podatku dochodowego w Lublinie, która jest kontynuowana w 2020 roku. Podjęte działania skoncentrują się na kampanii informacyjnej mającej na celu podniesienie świadomości mieszkańców o tym, jak ważne jest, by rozliczać PIT w mieście, z którego zasobów korzystają na co dzień, partycypując w kosztach jego funkcjonowania. Ponadto Miasto planuje wprowadzić szereg udogodnień dla osób mieszkających i rozliczających podatek PIT w Lublinie. Pierwsze zmiany pojawią się w abonamentach dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania, korzystne stawki będą uzależnione od rozliczenia podatku dochodowego w Lublinie. Kolejne zmiany obejmą oświatę. Dodatkowe punkty przy rekrutacji do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych otrzymają osoby płacące podatek PIT w Lublinie. Dzięki tym rozwiązaniom będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki przed osobami o takim samym statusie, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Miasto dąży do wprowadzenia szerokiej oferty zniżek dla osób mieszkających i rozliczających podatek dochodowy PIT w Lublinie. Trwają analizy dotyczące możliwości wprowadzenia zróżnicowania w opłatach w innych sferach finansowanych z budżetu Miasta np. biletów wstępu na wydarzenia kulturalne miejskich instytucji, opłat za baseny czy bilety wstępu na imprezy sportowe.

Informacje dotyczące akcji Rozlicz PIT w Lublinie dostępne są na stronie internetowej: www.lublin.eu/pit