W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin – stolica wolności: Lublin 1918

07.06.201807:35

Historia przejęcia i tworzenia się władzy w Lublinie w 1918 roku. Przedstawione zostaną działania Polskiej Organizacji Wojskowej oraz Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej.
Prowadzący: Magdalena Piwowarska, Muzeum Historii Miasta Lublina.
Termin: 9 czerwca 2018, godz. 14.00. Zamek Lubelski,
Wykład jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Czas na Niepodległą”, zorganizowaną w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wystawa ukazuje trwającą ponad wiek historię dążeń wolnościowych narodu oraz rolę, jaką odegrały w niej sztuki plastyczne. Na wystawie prezentowane jest malarstwo oraz grafika obrazujące długą i ofiarną drogę Polaków do wolności. Nie zabraknie dzieł znanych i wybitnych malarzy: Michała Stachowicza, Aleksandra Orłowskiego, Juliusza Kossaka, Januarego Suchodolskiego, Piotra Michałowskiego, Aleksandra Kotsisa, Artura Grottgera, Jana Matejki, Adama Chmielowskiego, Maksymiliana Gierymskiego, Jacka Malczewskiego, Vlastimila Hofmana, Jana Styki, Jana Rembowskiego, Leopolda Gottlieba, Wojciecha, Jerzego Kossaków. Więcej o wystawie: www.muzeumlubelskie.pl
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Do udziału w wykładzie upoważnia bilet wstępu na wystawę.
Na wszystkie zajęcia obowiązuje telefoniczna rezerwacja pod nr tel.: (81) 537 96 82 lub (81) 537 96 62.

 

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: