W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mały medalier – warsztaty medalierskie. Czyli co to ten medal?

12.06.201809:23

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Zamek Lubelski

Termin: 16 czerwca (sobota), 23 czerwca (sobota), 24 czerwca (niedziela), godz. 11.00.

Warsztaty medalierskie mają na celu zaciekawienie oraz zapoznanie młodych odbiorców kultury z dziedziną sztuki, jaką jest medalierstwo. Będą to zajęcia aktywizujące uczestników do samodzielnego zaprojektowania oraz wykonania medali w różnych technik plastycznych, dostosowanych do wieku uczestników. Zajęcia przyjmą formę m. in. warsztatu ceramicznego, podczas którego uczestnicy samodzielnie zaprojektują, a następnie wykonają w glinie własne medale (dotyczy dzieci starszych w wieku 9–12 lat).

Wypalone medale będą dostępne do odbioru w sklepiku muzealnym po wcześniejszej informacji ze strony organizatora.
Prowadzący: Łukasz Wiącek, Dział Sztuki i Kultury Wizualnej Muzeum Lubelskiego, Tomasz Markiewicz, Sekcja Numizmatów Muzeum Lubelskiego.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Czas na Niepodległą”, zorganizowaną w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Zamek Lubelski, 21 kwietnia - 8 lipca 2018.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasto Lublin

Program wydarzeń towarzyszących wystawie: http://www.muzeumlubelskie.pl

Do udziału w wydarzeniach upoważnia bilet wstępu na wystawę (dla dzieci poniżej 7 roku życia wstęp jest bezpłatny).
Na wszystkie zajęcia obowiązuje telefoniczna rezerwacja pod nr tel.: (81) 537 96 82 lub (81) 537 96 62.

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: