W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Młodzieżowy Festiwal Niepodległości

23.11.201809:36

W imieniu Fundacji Sempre a Frente mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Młodzieżowym Festiwalu Niepodległości, który odbędzie się w dniu 5 grudnia 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w godzinach 9:00 – 13:00.

Festiwal obok uczczenia obchodów niepodległości będzie okazją do prezentacji i podsumowania realizacji 5 mini-projektów, które opracowały grupy młodzieży w minionych miesiącach w ramach projektu wspieranego przez Urząd Miasta Lublin, pt. „Miejski Aktywator Młodzieżowy”. Każdy projekt wpisywał się w tematykę obchodów 100-lecia niepodległości Polski, ze szczególnym uwzględnieniem jej lubelskiego wymiaru i lubelskich obchodów.
Ponadto, uczestnicy wezmą udział w interaktywnych warsztatach tzw. nowoczesnego patriotyzmu, podnoszących świadomość młodzieży nt. możliwości zaangażowania społecznego i rozwoju osobistego, a także pokazujących młodym ludziom możliwe formy, wpływu, dialogu oraz podejmowania decyzji. Celem zaplanowanych działań jest wzmacnianie świadomości patriotycznej i niepodległościowej w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wzmacnianie inicjatywności, kreatywności i podmiotowości uczestników poprzez możliwość realizacji własnych działań związanych z obchodami niepodległości Polski w kontekście lubelskim.
Równolegle w trakcie wydarzenia odbędzie się również warsztat nt. projektów europejskich programu Erasmus+, którego Fundacja jest Regionalnym Punktem Informacyjnym na terenie województwa lubelskiego. Podczas warsztatów Erasmus+ uczestnicy dowiedzą się praktycznych zagadnień dotyczących Programu Erasmus+, m.in. czym różnią się poszczególne działania w Programie, na co i w jaki sposób aplikować o środki, jakie warunki trzeba spełniać, żeby ubiegać się o dotację, jak realizować i rozliczać projekty Erasmus+. Będzie również możliwość indywidualnych konsultacji z konsultantem regionalnym Programu Erasmus+.

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: