W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wykład: Zapomniani bohaterowie - uczniowie szkół lubelskich w walkach o niepodległość

14.06.201809:26

Zamek Lubelski,

Termin: 17 czerwca (niedziela), godz. 11.00.

Opowieść o udziale wychowanków dawnych gimnazjów lubelskich w walkach w okresie I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej połączona z koncertem piosenek legionowych. Żołnierskie losy uczniów z Gimnazjum im. Stefana Batorego (Szkoły Lubelskiej), Szkoły Handlowej im. Vetterów, Gimnazjum Staszica oraz Szkoły Zamoyskiego.
Prowadzący: Małgorzata Surmacz, Muzeum Historii Miasta Lublina, Grzegorz Sztal, Prywatne Muzeum Historyczne „Znaki Czasu”, chór Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25. Pułku Ułanów Wielkopolskich, muzyka: Marian Pędzisz.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Czas na Niepodległą”, zorganizowaną w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Zamek Lubelski, 21 kwietnia - 8 lipca 2018.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasto Lublin

Program wydarzeń towarzyszących wystawie: http://www.muzeumlubelskie.pl

Do udziału w wydarzeniach upoważnia bilet wstępu na wystawę.
Na wszystkie zajęcia obowiązuje telefoniczna rezerwacja pod nr tel.: (81) 537 96 82 lub (81) 537 96 62.

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: