W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Żywa historia przedsiębiorczości Lublina

07.12.201810:42

Prezentacja ma na celu popularyzację lubelskiej kreatywności gospodarczej – przemysłu, rzemiosła, infrastruktury, ale także badań i innowacji.

Szczególnie zostaną zaakcentowane ważne historycznie dla Lublina przemysły: lotniczy, motoryzacyjny, maszynowy i spożywczy oraz nowe obszary gospodarki, jak branże: IT i medyczna.

To nie tylko empiryczne poznanie dokonań i dorobku gospodarczego Lublina, ale również wzbudzenie zainteresowania mieszkańców i wskazanie kierunków poszerzenia wiedzy na temat przedsiębiorczości miasta oraz pobudzanie lokalnego patriotyzmu w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Prezentacje i spotkania zapewne będą ciekawą propozycją dla dzieci i młodzieży, studentów i środowiska akademickiego, ale także dla lublinian i turystów odwiedzających nasze miasto.

Wydarzenie jest zapowiedzią przekrojowej i obszernej wystawy pn. „100 lat przedsiębiorczości Lublina. 1918-2018”, planowanej do realizacji w 2019 roku

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: