W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dane 3D

Dane 3D dla terenu Lublina można uzyskać z portalu PZGiK (link: https://pzgik.geoportal.gov.pl/imap/) zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Do pozyskania są między innymi chmura punktów, numeryczne modele terenu i numeryczny model pokrycia terenu jak i inne produkty dostępne w zasobie GUGiKu. Jest również dostępny model 3D budynków Miasta (aktualność to 2011 r.), w standardzie CityGML, opracowany w ramach projektu CAPAP. Model 3D budynków można pobrać za darmo z geoportalu krajowego (link: https://www.geoportal.gov.pl/o-geoportalu/aktualnosci/-/asset_publisher/HCHq0YGNRszn/content/27-08-2018-modele-budynkow-3d-w-geoportalu-dostepne-bezplatnie-do-powszechnego-wykorzystania)

W roku 2018 wykonano model mesh (Reality Mesh Model). Z modelem można zapoznać się pod adresem http://lublin.polska3d.pl/ (aktualność to 2014 r.). Pliki źródłowe modelu są możliwe do uzyskania po kontakcie z Wydziałem Planowania (planowanie@lublin.eu).