W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rozlicz PIT w Lublinie

Udział w loterii Rozlicz PIT w Lublinie będzie możliwy od 13 maja 2019 roku. Można zgłosić swój udział, wypełniając formularz na stronie internetowej: rozliczpitwlublinie.eu lub wrzucając kupon do urny loteryjnej w jednym z ośmiu Biur Obsługi Mieszkańców (w Ratuszu, przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12, Jagiełły 10, Pocztowej 1, Żywnego 8).

Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku! Mieszkasz w Lublinie, ale do tej pory płaciłeś podatki tam gdzie jesteś zameldowany? Możesz to zmienić! Rozlicz się w lubelskim urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania, a od 15 maja będziesz miał możliwość wzięcia udziału w loterii i wygrania jednej z kilkudziesięciu nagród.

Banner PIT w Lublinie

Dlaczego warto rozliczyć PIT w Lublinie?

Wpływy z PIT to bardzo ważne źródło dochodów budżetu miasta. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w naszym mieście. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z urzędów skarbowych.

Jeśli płacisz podatek tam gdzie mieszkasz, wraca on do Ciebie w postaci dobrze działających szkół, przedszkoli, żłobków, lepszych dróg i skrzyżowań na terenie miasta, ścieżek rowerowych, nowych autobusów i trolejbusów, oferty kulturalnej i sportowej, jednym słowem – lepiej funkcjonującego miasta.

Zobacz na co są przeznaczane pieniądze m.in. z wpływów z podatku PIT  ⬇️

Budżet Lublina na 2019 rok

Szczegółowe grafiki z informacją o budżecie miasta Lublin na 2019 rok

To bardzo ważne, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego infrastruktury korzystamy na co dzień, wówczas nasze pieniądze zostaną wykorzystane właśnie na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również Tobie i Twoim bliskim. Jeśli natomiast mieszkasz i pracujesz w Lublinie, a PIT rozliczasz poza Lublinem, to Twój podatek dochodowy do Ciebie nie wróci. Zostanie wykorzystany na inwestycje, szkoły, przedszkola czy drogi tam, gdzie go wysyłasz.

Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku! Mieszkasz w Lublinie, ale do tej pory płaciłeś podatki tam gdzie jesteś zameldowany? Możesz to zmienić! Rozlicz się w lubelskim urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania.

Z każdego 1.000 zł zapłaconego przez Ciebie podatku dochodowego 483,30 zł trafia z powrotem do budżetu miasta Lublin. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez miasto usługi, które będą służyć Tobie i Twoim bliskim. 

Jak rozliczyć PIT w Lublinie?

Żeby rozliczyć PIT w Lublinie należy złożyć deklarację podatkową PIT za dany rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, (I Urząd Skarbowy w Lublinie lub III Urząd Skarbowy w Lublinie) właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazania w deklaracji podatkowej PIT (np. PIT36, PIT37)  – Lublin jako miejsce zamieszkania.

Pit_wzór

Ile z PIT wpływa do budżetu miasta Lublin?

Budżet Lublina 2019 rok. Żródła dochodów

Budżet Lublina 2019_Dlaczego rozliczać Pit w Lublinie

Rozlicz PIT w Lublinie i wygraj nagrody

Po 15 maja 2019 r. zostanie zorganizowana loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy podatnicy, którzy rozliczą swój PIT w Lublinie i przystąpią do loterii, będą mieli szansę na wygranie nagród. Będą to m.in. skutery, rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, głośniki bluetooth, czytniki e-book oraz kamery samochodowe.

Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT za 2018 w Lublinie wskazując lubelski adres zamieszkania (rozliczają się w Lublinie od lat bądź zrobią to po raz pierwszy).