W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Iluminacje rozświetlają nasze miasto

20.12.201709:00

Tradycyjnie, jak co roku przed lubelskim Ratuszem pojawiła się choinka miejska, na latarniach wzdłuż deptaka zaświeciły się iluminacje świąteczne, a na Starym Mieście i na placu Łokietka (również przez ratuszem) zobaczyć można figury aniołów oraz świąteczne sanie. Szopka Bożonarodzeniowa w tym roku, z okazji 700-lecia Miasta została ustawiona na Placu Łokietka, przez Ratuszem.

Tegoroczną nowością i niespodzianką dla mieszkańców z okazji Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich jest druga miejska choinka na zrewitalizowanym w tym roku Placu Litewskim oraz gwiazdy świąteczne wraz z lampionami - kometami autorstwa Jarosława Koziary, które zawisły na latarniach uliczek Starego Miasta i Placu Litewskiego. Na Starym Mieście i wzdłuż Placu Litewskiego pojawiły się kolorowe gwiazdy, a w okolicy zespołu fontann Placu Litewskiego - kolorowe komety nawiązujące do tradycji Bożego Narodzenia.

Sponsorem iluminacji na deptaku oraz sań i renifera przed ratuszem jest firma Perła Browary Lubelskie, która ponosi wszystkie niezbędne koszty z tym związane. Plac Litewski zdobi także choinka, której sponsorem jest galeria Tarasy Zamkowe. Choinkę przed Ratuszem i iluminacje na balkonie Ratusza sponsorują miejskie spółki. Sponsorem iluminacji na Starym Mieście i Placu Litewskim jest firma Budimex.