W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin to żużel

09.01.201912:26

Wszyscy kibice czarnego sportu czekają na 7 kwietnia. Wtedy Speed Car Motor Lublin wróci do rywalizacji w żużlowej elicie.

Walka o awans do elitarnej Ekstraligi przejdzie do historii lubelskiego sportu. Żużlowcy z Lublina dopisali solidny rozdział do bogatej przecież kroniki żużla w naszym mieście. Walka z ROW Rybnik i niesamowity mecz na torze przy al. Zygmuntowskich zakończony wywalczeniem upragnionego awansu zapamiętają wszyscy, którzy go oglądali.

Trybuny stadionu przy al. Zygmuntowskich

Wszystko stało się możliwe dzięki tysiącom kibiców, którzy kupując karnety i bilety szczelnie wypełniali trybuny stadionu, sprawnemu zarządzaniu klubem i pomocy Miasta Lublin, które od odrodzenia klubu pod obecną postacią konsekwentnie wspiera go organizacyjnie i finansowo.

Rywalizacja w Ekstralidze, uważanej za najlepszą żużlową ligę na świecie, to zupełnie inny poziom niż rozgrywki II i I ligi żużlowej. To machina biznesowo – marketingowa, która stawia klubom konkretne wymagania, przede wszystkim pod kątem przygotowania infrastruktury sportowej i medialnej.

Natychmiast po awansie Speed Car Motor Lublin do Ekstraligi prezydent Lublina Krzysztof Żuk zadeklarował, że Miasto będzie nadal wspierać klub i przede wszystkim dołoży wszelkich starań, by stadion szybko zmodernizowano do niezbędnych wymagań Ekstraligi, by wiosną 2019 roku lubelscy żużlowcy i kibice mogli korzystać z obiektu przy al. Zygmuntowskich.

Mecz żużlowy

Prezydent złożył również obietnicę zwiększenia pomocy finansowej dla klubu żużlowego. Dotrzymał jej wraz z większością miejskich radnych, którzy przyjęli budżet Miasta na 2019 rok z zapisem dotyczącym przeznaczenia 4 milionów złotych na promocję Lublina w czasie zawodów żużlowych.

Wszyscy w Lublinie liczą na to, że Speed Car Motor Lublin wrócił do żużlowej elity na stałe, więc to oczywiste, że kibice, zawodnicy i Miasto zasługują na nowoczesną żużlową arenę.

- Wiele przemawia za generalną przebudową stadionu przy al. Zygmuntowskich. Pierwszy aspekt to emocje i sentyment kibiców do tego miejsca, ale drugi to projekt kompleksowej modernizacji, który powstał w 2007 roku. Dokument jest gotowy i po niezbędnych aktualizacjach można go wykorzystać znacznie skracając czas potrzebny na proces inwestycyjny. - przekonywał Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Prezydent Żuk na meczu żużlowym

Trzymamy kciuki za żużlowców Speed Car Motor Lublin w rozgrywkach Ekstraligi w 2019 roku. Wierzymy, że przyniosą kibicom wiele powodów do radości, a trybuny stadionu przy al. Zygmuntowskich zapełnią się nie tylko 7 kwietnia na inauguracji sezonu w meczu przeciwko GKM Grudziądz, ale na wszystkich meczach w Lublinie.