W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nagrody w loterii "Rozlicz PIT w Lublinie" rozdane

08.08.201918:19

Oficjalne wręczenie nagród laureatom loterii "Rozlicz PIT w Lublinie" odbyło się 8 sierpnia w Centrum Kultury. Osoby, które rozliczyły swój PIT w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania i wzięły udział w loterii otrzymały cenne nagrody. Rozlosowanych zostało łącznie 38 nagród rzeczowych. Do zdobycia były jako nagroda główna: 3 skutery oraz rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, głośniki bluetooth, czytniki e-book, oczyszczacze powietrza czy kamery samochodowe: https://rozliczpitwlublinie.eu/ 

-Gratuluję zwycięzcom, którzy już dziś mogą cieszyć się swoimi nagrodami! Loteria "Rozlicz PIT w Lublinie" odbyła się w tym roku po raz pierwszy, była to pilotażowa akcja, która będzie kontynuowana w przyszłym roku. Loteria była jednym ze sposobów promocji rozliczania podatku w naszym mieście. Będziemy kontynuować działania związane przede wszystkim z kampanią informacyjną, która ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców o tym, jak ważne jest, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego zasobów korzystamy na co dzień, zwiększając dochody budżetu miasta, a tym samym wydatki na usługi świadczone na rzecz mieszkańców. Chcemy informować o tym, dlaczego warto rozliczyć PIT w miejscu zamieszkania, że jeśli zapłacimy podatek tu gdzie koncentruje się nasze życie, nasza działalność zarobkowa, gdzie nasze dzieci chodzą do szkół, gdzie na co dzień korzystamy z infrastruktury, to ten podatek wraca do nas w postaci dobrze działających szkół, przedszkoli, żłobków, lepszych dróg, ścieżek rowerowych, nowych autobusów i trolejbusów, oferty kulturalnej czy sportowej. - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Losowanie nagród w loterii "Rozlicz PIT w Lublinie" odbyło się 19 lipca w Ratuszu, w obecności Komisji Nadzoru. Losowanie przeprowadzono metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii metodą „chybił-trafił” z urny, w której znajdowały się wszystkie prawidłowo nadesłane do loterii zgłoszenia. Po wylosowaniu numeru ID, organizator sprawdził w bazie danych zgłoszenie zakodowane pod wylosowaną liczbą. Następnie kontaktowano się z laureatami telefonicznie.

Do udziału w loterii zgłosiło się blisko 2 tysiące osób. Z informacji przekazanych nam przez organizatora wynika, że liczba osób zarejestrowanych jest porównywalna do innych miast, w których przeprowadzona została taka loteria.
Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w naszym mieście. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z urzędów skarbowych. Loteria ma na celu zachęcenie większej liczby osób zamieszkałych, związanych z naszym miastem zawodowo lub ze względu na studia, do rozliczenia PITu właśnie w Lublinie.