W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Powstaną cztery nowe łąki kwietne!

10.05.201810:57

W naszym mieście powstaną cztery nowe łąki kwietne przy al. Unii Lubelskiej, dwie przy al. Kraśnickiej oraz przy Zalewie Zemborzyckim o łącznej powierzchni 4,6 tys m2. Ich wysiew zostanie przeprowadzony do 15 czerwca. Dodatkowo zasiana na nowo została już utworzona w ramach Zielonego Budżetu łąka przy ul. Bernardyńskiej.

Nowe łąki kwietne zostaną zasiane w pasie dzielącym al. Unii Lubelskiej na powierzchni 2 093 m2, a także w pasie przy skrzyżowaniu Al. Kraśnickiej z ul. Nałęczowską o powierzchni 517 m2 oraz pasie pomiędzy Al. Kraśnicką i ul. Głęboką – 1194 m2,  czwarta łąka powstanie na terenie przy Zalewie Zemborzyckim o powierzchni 805 m2, od strony ośrodka Marina, przy spichlerzu.

Przed wysiewem mieszanki roślin łąkowych teren zostanie należycie przygotowany do wysiewu. Łąki kwietne przez cały okres wegetacji będą objęte pielęgnacją tj. podlewanie oraz koszenie tak by utrzymywały stały efekt estetyczny i wizualny w okresie letnim i cieszyły nas swoim wyglądem aż do jesieni. Dokonano również wsiewek na założonej w roku ubiegłym łące kwietnej przy ul. Bernardyńskiej tak aby utrzymała efekt estetyczny.