W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wyniki konkursu „Europa w Lublinie. Lublin w Europie"

27.04.201817:05

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Europa w Lublinie. Lublin w Europie"został rozstrzygnięty.

Na ogłoszenie Konkursu wpłynęło 9 projektów przygotowanych przez lubelskich uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Przedmiotem konkursu były projekty ukazujące wpływ Lublina i jego mieszkańców na historię i kulturę Europy oraz/lub wpływ europejskich wartości, kultury i tradycji na życie społeczne i kulturowe naszego miasta. Forma projektu była dowolna m. in.: reportaż filmowy, radiowy, film, animacja (maksymalnie 10-minutowe), spektakl (nagranie maksymalnie 15-minutowe), fotoreportaż, praca plastyczna, artykuł prasowy, esej, wywiad.

Na konkurs nadesłano 8 filmów oraz jedną audycję radiową. Projekty były oceniane przez Komisję Konkursu powołaną przez Prezydenta Miasta Lublin. Zgodnie z Regulaminem projekty były ocenianie wg czterech kryteriów: zgodność z tematyką konkursu, wartość artystyczna i estetyczna prac, samodzielność wykonania i zespołowy charakter pracy oraz atrakcyjność formy prezentacji z punktu widzenia promocji miasta. Komisja Konkursu na podstawie łącznej oceny punktowej projektów jednogłośnie postanowiła przyznać nagrodę w Konkursie dwóm projektom z najwyższą ilością punktów.

Laureatami konkursu zostały:

  • III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie, projekt: Europa w Lublinie. Lublin w Europie – 130 pkt.
  • Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie, projekt: Wielokulturowość Lublina – jej wpływ na wizerunek, rozwój miasta – 127 pkt.

Komisja Konkursu postanowiła również przyznać wyróżnienie:

  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie projekt: Europa to my – 123 pkt

Uroczyste wręczenie nagród planowane jest podczas obchodów Dnia Europy 2018 r.