W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Portal o Unii Lubelskiej

01.08.201914:51

Aby móc pełniej poznać czasy i miasto z okresu Unii Lubelskiej został stworzony portal internetowy. Dzięki digitalizacji dokumentów, analizom i rekonstrukcjom przestrzeni możemy połączyć źródła z XVI wieku i współczesną technologię by wybrać się na cyfrową podróż w czasie. Portal o Unii Lubelskiej podzielony jest na moduły: interaktywna mapa Lublina z połowy XVI wieku, podstrona poświęcona najstarszym dokumentom dotyczącym społeczności żydowskiej oraz hasła dotyczące Unii Lubelskiej. W portalu o Unii Lubelskiej znajdują się również hasła z Leksykonu Ośrodka oraz Biblioteki Multimedialnej, które przybliżają podstawowe zagadnienia i artykuły związane z tym wydarzeniem.

Portal został przygotowany przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.teatrnn.pl/unia-lubelska

450 lat Unii poziom

Prezentacja

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody "450-lecia Unii Lubelskiej".

e-mail: