W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Scenariusz lekcji historii o Unii Lubelskiej

08.02.201908:58

Lekcje o znaczeniu Unii Lubelskiej realizowane według uniwersalnego scenariusza opracowanego przez nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. Scenariusz jest dostępny do pobrania w załączniku. Poza lekcjami i wycieczkami tematycznymi uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w miejskich konkursach: historycznym i fotograficznym inspirowanych Unią Lubelską (organizatorem konkursów jest III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej).
Założeniem scenariusza jest propozycja lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie lub godziny wychowawczej odnoszącej się do 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej w różnych typach szkół. Lekcja będzie przybliżać założenia i okoliczności zawarcia Unii z 1569 r. w połączeniu z propozycją spaceru śladami Unii po Lublinie (wycieczka przedmiotowa), którą może poprowadzić każdy nauczyciel. Całość nawiązuje będzie do hasła wypowiedzianego przez św. Jana Pawła Święty w przemówieniu do przedstawicieli świata nauki, wygłoszonym podczas spotkania w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, 9 czerwca 1987 roku - "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej". Scenariusz lekcji zawierać będzie materiały źródłowe do wyboru dla nauczyciela.
Celem jest także przybliżenie dziedzictwa historycznego regionu lubelskiego w jego naturalnej postaci i naturalnym środowisku, oraz pobudzenie zachowań refleksyjnych w odniesieniu do zabytków historii.
Opracowanie scenariusza: Krzysztof Styczyński, nauczyciel historii III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej

 

Pliki do pobrania

Scenariusz lecji dla szkol dot. Unii Lubelskiej.pdf
scenariusz lecji dla szkół dot. Unii Lubelskiej
SCENARIUSZ LEKCJI HISTORII UNIA LUBELSKA.ppt
SCENARIUSZ LEKCJI HISTORII UNIA LUBELSKA prezentacja

450 lat Unii poziom

Prezentacja

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody "450-lecia Unii Lubelskiej".

e-mail: