W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Forum UNNA w Lublinie

25.09.201915:28

W dniu 20 września 2019 r. w Urzędzie Miasta Lublin gościli przedstawiciele Forum UNNA, niemieckiej instytucji prowadzącej projekty m.in. z zakresu edukacji politycznej, której działania adresowane są do urzędników różnego szczebla, dotyczących relacji polsko-niemieckich. Forum UNNA powstała w 1982 roku w Nadrenii Północnej – Westfalii. Podczas wizyty członkowie Forum spotkali się z Panią Joanną Szeląg oraz Panem Remigiuszem Kowalczykiem, reprezentującymi Biuro-Centrum Współpracy Międzynarodowej. Wizyta miała na celu poznanie historii współpracy Miasta Lublin z miastami w Niemczech, dyskusję dotyczącą wspólnych projektów oraz nawiązanie kontaktów na przyszłość.

Oprócz spotkania w Urzędzie Miasta goście z Niemiec odbyli wizyty do miejsc pamięci ofiar holocaustu na Lubelszczyźnie, m.in. w Państwowym Muzeum na Majdanku, w Obozie Zagłady w Sobiborze, a także zwiedzili Muzeum Lubelskie na Zamku.