W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski akcent podczas święta miasta Tbilisi (Gruzja)

08.10.201914:31

W dniach 4-6 października 2019 roku oficjalna delegacja Miasta Lublin pod przewodnictwem Pani Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak – Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji wzięła udział w obchodach 5. rocznicy partnerstwa Lublina i Tbilisi. Wydarzenie w tym roku odbyło się podczas święta miasta – Tbilisoby.

Świętowanie wzajemnej współpracy uświetnił wernisaż lubelskich artystów – Pana Artura Popka oraz Pana Romana Krawczenko, który odbył się w stolicy Gruzji 6 października 2019 roku w Centrum Informacyjnym Unii Europejskiej i NATO.
Wystawę uroczyście otworzył Dyrektor Instytutu Polskiego w Tbilisi – Pan Lech Kończak, Dyrektor Centrum Informacyjnego Unii Europejskiej i NATO – Pani Tamara Tsuleiskiri, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tbilisi – Pani Maka Nasrashvili, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji – Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak oraz Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin – Pan Krzysztof Stanowski. Wernisaż zgromadził ponad 100 gości m.in. z Ukrainy, Gruzji i Polski. W wydarzeniu wziął udział również Ambasador Ukrainy w Tbilisi oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Tbilisi.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 6 listopada 2019 roku w Centrum Informacyjnym Unii Europejskiej i NATO w Tbilisi od pon. do pt. w godz. 9:30-19:00.

Wizyta lubelskiej delegacji odbyła się na zaproszenie Mera Miasta Tbilisi – Pana Kakha Kaladze. Podczas pobytu delegacja miała możliwość spotkania się z Merem Miasta oraz odbyła dwa robocze spotkania dotyczące wyznaczenia obszarów współpracy na kolejne lata - pierwsze z Panią Liką Davitadze - Dyrektorem Wydziału Współpracy Międzynardowej Urzędu Miasta Tbilisi, drugie z Panem Lechem Kończakiem - Dyrektorem Instytutu Polskiego w Tbilisi.