W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Obchody Dnia Miasta Viseu z udziałem lubelskiej delegacji

09.10.201913:59

W dniach 20 - 22 września miasto partnerskie Viseu (Portugalia) obchodziło swoje święto - Dni Miasta. Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta, która odprawił biskup Viseu António Luciano dos Santos Costa. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, w tym przedstawiciele miast partnerskich, władze miasta, mieszkańcy Viseu i okolicznych gmin. Niestety główne obchody dni Miasta czyli koncerty, festyny i jarmark zostały odwołane z powodu padającego deszczu. Podniosłym momentem była uroczystość wręczenia medali i nagród dla najlepszych przedsiębiorców oraz wyróżnień dla zasłużonych mieszkańców miasta w roku 2019. Jednym z docenionych przedsiębiorców był właściciel największej winnicy i winiarni, który zaprosił zagraniczne delegacje na winobranie.
Lublin reprezentowany był przez Pana Mariusza Banacha - Zastępcę Prezydenta Lublina, Panią Jadwigę Mach - radną Rady Miasta Lublin oraz przez Iwo Weremko z Centrum Współpracy Międzynarodowej.