W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Reprezentacja Lublina podczas spotkania inauguracyjnego 7 edycji konkursu ECO-MIASTO w Warszawie

21.11.201913:41

W dniu 20 listopada 2019 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyła się inauguracja 7 edycji konkursu ECO-MIASTO. Ceremonię otworzył Ambasador Francji w Polsce Pan Frédéric Billet. Spotkanie było sposobnością do rozmowy z dziennikarzami, przedstawicielami miast-laureatów i francuskimi partnerami. Miasto Lublin reprezentował Pan Artur Szymczyk – Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju, który prezentował osiągnięcia Lublina w dziedzinie zieleni miejskiej, gospodarki wodnej i elektromobilności.

Ambasada Francji w Polsce realizuje od 2013 roku wspólnie z partnerami publicznymi i prywatnymi, projekt ECO-MIASTO. W konkursie nagradzane są najlepsze działania polskich miast i gmin w dziedzinie ochrony środowiska. Celem inicjatywy jest promowanie zrównoważonego rozwoju w Polsce dzięki zaangażowaniu władz lokalnych i w oparciu o francuską wiedzę specjalistyczną. Lublin jest jednym z najbardziej nagradzanych miast w konkursie ECO -MIASTO. Pierwszą nagrodę dostaliśmy w 2014 roku w kategorii: zrównoważona mobilność, w 2016 roku w kategorii: zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi natomiast w roku 2017 nasze miasto dostało wyróżnienie za kompleksowość i różnorodność działań. Zakres wyróżnienia obejmował zarządzanie energią, wykonanie „Energetycznego Audytu Miejskiego”, współpracę z różnymi interesariuszami oraz podejmowanie działań edukacyjnych z zakresu efektywności energetycznej. W poprzedniej, szóstej edycji konkursu Lublin był podwójnym laureatem w kategoriach: mobilność zrównoważana i gospodarka wodna.

Więcej informacji o ECO-MIASTO na stronie: www.eco-miasto.pl