W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza Narodowy Spis Powszechny

Rusza Narodowy Spis Powszechny
01.04.202111:59

1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej. Spis odbędzie się przez Internet i potrwa do 30 czerwca.

– Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 będzie pierwszym w historii polskich spisów powszechnych, w którym podstawową metodą będzie samospis internetowy. Dane spisowe mają ogromne znaczenie również dla Miasta Lublin, dlatego tak ważne jest, żeby spisał się każdy z nas i spełnił swój obowiązek. Zebrane informacje są pomocne przy planowaniu i podejmowaniu działań na rzecz mieszkańców – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Podstawową i obowiązkową formą jest samospis internetowy. Formularz spisowy oraz wykaz danych objętych spisem znajdują się na stronie spis.gov.pl. Spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego, który telefonicznie lub bezpośrednio przeprowadzi wywiad, przewidziano jako metody uzupełniające. Można z nich skorzystać w sytuacji, gdy nie ma możliwości dokonania spisu za pomocą Internetu. Spis telefoniczny odbywa się pod numerem: 22 279 99 99.

Mieszkańcy Lublina, którzy chcą dokonać samospisu, a nie mogą tego zrobić we własnym zakresie, mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Ratuszu (plac Łokietka 1, sala nr 3). Aby skorzystać z tej możliwości należy wcześniej umówić wizytę, dzwoniąc na numer: 81 466 1200, 81 466 2010 lub 81 466 2100, w godz. 7.30-15.30. Aby umówić wizytę w Polskim Języku Migowym należy połączyć się z tłumaczem online, w godz. 9.00-15.00, za pośrednictwem strony lublin.eu. Przyjęte rozwiązania pozwolą na płynną obsługę, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie.

Spisy Powszechne odbywają się w Polsce co 10 lat. Ostatni miał miejsce w 2011 r.

 

Pliki do pobrania