W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Komunikacja miejska krok po kroku” dla klas pierwszych

01.03.201610:05

Specjalnie z myślą o małych pasażerach lubelskie MPK przygotowało wyjątkową ofertę dla klas pierwszych szkół podstawowych. To godzinne wycieczki, podczas których chcemy nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej.

Jak czytać rozkłady jazdy, obsłużyć biletomat w autobusie, co można, a czego nie w pojazdach komunikacji miejskiej – tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas specjalnych lekcji edukacyjnych organizowanych przez największego lubelskiego przewoźnika. Ofertę dla uczniów klas pierwszych lubelskich szkół podstawowych, przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Akcja „Komunikacja miejska krok po kroku” ma charakter pilotażowy.

Specjalne lekcje edukacyjne to wycieczki po terenie zajezdni jednym z naszych zabytkowych pojazdów (trolejbus ZIUTEK i autobus GUTEK). Dzieci poznają historię lubelskiej komunikacji miejskiej, chcemy także zapoznać je z nowym taborem i najnowszymi rozwiązaniami zastosowanymi w komunikacji zbiorowej. Proponujemy również lekcje praktyczne, podczas których dzieci będą mogły zobaczyć jak kupić bilet w biletomacie i czym jest tzw. „ciepły guzik”. Przedstawimy też zasady dobrego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej.

Zwieńczeniem wycieczki będzie grupowe zdjęcie z firmową maskotką – KOZIUTKIEM. Każde dziecko otrzyma też gadżet MPK Lublin. Wycieczka będzie trwać ok. godziny.