W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Medale Unii Lubelskiej dla organizatorek Koncertów Galowych Przedszkolaków

22.11.201911:40

Organizatorki trzech kolejnych Gal Przedszkolaków - dyrekcje lubelskich Przedszkoli - w podziękowaniu za realizację licznych przedsięwzięć służących rozwijaniu pasji i kształtowaniu świadomości patriotycznej lubelskich przedszkolaków odebrały w dniu 20 listopada br. z rąk Pana dra Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin oraz Pana dra Mariusza Banacha, Zastępcy Prezydenta ds. oświaty medale Unii Lubelskiej.

Medalem uhonorowane zostały Panie:

  • Małgorzata Bielak, dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 36,
  • Renata Cioch, dyrektor Przedszkola nr 35,
  • Joanna Kapica, dyrektor Przedszkola nr 75,
  • Urszula Kulesza, dyrektor Przedszkola nr 56,
  • Ewa Leń, dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 12,
  • Dorota Pietryka-Stępniak, dyrektor Przedszkola nr 9,
  • Marta Stefańczyk, dyrektor Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 40,
  • Jolanta Zabłuda, dyrektor Przedszkola nr 87,
  • Bogumiła Zamojska, dyrektor Zespołu Przedszkolnego nr 1,

Zorganizowane przez Panie Gale: pierwsza, z okazji jubileuszu 700-lecia miasta Lublin (6.12.2017 r.), druga, z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości (9.11.2018 r.) oraz trzecia, z okazji jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej (18.06.2019 r.) zgromadziły pełne sale gości, dostarczając zgromadzonym wielu radości i wzruszeń i z pewnością zapadając na długo w pamięci odbiorców.

W kolejnych koncertach galowych, na scenie Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie wystąpiło ponad 1300 dzieci w wieku 3-6 lat, a w imprezach towarzyszących galom, tj. grach miejskich i plenerach malarskich wzięło udział ponad 1000 dzieci ze wszystkich lubelskich przedszkoli samorządowych. W ramach wydarzeń związanych z galami, zorganizowane zostały także liczne wystawy a także konkursy dla nauczycieli.

Rozmach przedsięwzięć oraz zaangażowanie dyrektorów, dzieci, nauczycieli,  pracowników obsługi oraz rodziców były ogromne a efekty działań niezwykłe i bezprecedensowe.

Nasze lubelskie Gale Przedszkolaków są ewenementem w skali całego kraju. Nigdzie i nigdy wcześniej, tak licznie i tak kreatywnie nie współpracowały ze sobą przedszkola integrując się wokół wspólnego celu, jakim było przedstawienie wydarzeń związanych z kolejnymi jubileuszami. Niech żyją lubelskie przedszkolaki!

Paniom Dyrektorkom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne, małych "wielkie" inicjatywy!