W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedszkole nr 54 pierwsze i jedyne w Polsce z Certyfikatem Przedszkola Froeblowskiego!

Przedszkole nr 54 pierwsze i jedyne w Polsce z Certyfikatem Przedszkola Froeblowskiego!
18.02.201608:57

Pierwsze i jedyne w Polsce, Przedszkole nr 54 w Lublinie, otrzymało Certyfikat Przedszkola Froeblowskiego, a Certyfikaty Grupy Froeblowskiej otrzymały oddziały z: Przedszkola nr 12, Przedszkola nr 13, Przedszkola nr 43, Przedszkola nr 50, Przedszkola nr 74, Przedszkola nr 76.

Certyfikaty froeblowskich: Certyfikat Przedszkola Froeblowskiego oraz Certyfikat Grupy Froeblowskiej. Certyfikat Przedszkola Froeblowskiego został przyznany Przedszkolu nr 54 w Lublinie. Praca dydaktyczno – wychowawczo - opiekuńcza całej placówki prowadzona jest w oparciu o koncepcję pedagogiczną Fridricha Froebla, natomiast Certyfikaty Grupy Froeblowskiej zostają przyznane tym oddziałom przedszkolnym, które pracują w oparciu o tą metodę.

Certyfikaty zostały przyznane i wręczone przez Prezesa Zarządu Froebel. pl Sp. z.o.o. Pana Rafała Iskrę. Odbierali je dyrektorzy, nauczyciele i dzieci z poszczególnych placówek. W uroczystości udział wzięli m.in.: dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, Anna Szczepińska  – Lubelski Wicekurator Oświaty, Jadwiga Mach oraz Zbigniew Targoński – Doradcy Prezydenta Miasta Lublin, Iwona Nowakowska – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania oraz inni zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej pt.: „Jak to w naszym przedszkolu przygoda z Froeblem się zaczęła…”. Uroczystość uświetniły występy małych artystów z teatrzyku ,,Kurtynka” prowadzonego w ramach zajęć dodatkowych. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie ,,Alicja w krainie darów” autorstwa nauczycielek: Edyty Turowskiej i Moniki Pastuszak. 

Realizacja innowacji pedagogicznej: „Dar zabawy – alternatywne  metody pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym” odbywa się w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Dar zabawy” autorstwa dr Barbary Bilewicz – Kuźnia. Najważniejszą częścią programu „Dar zabawy” jest zabawa, a także organizowana  zabawa edukacyjna, której zadaniem jest podkreślenie wspólnoty dorosłych i dzieci, a także wykorzystanie do tej zabawy tzw. darów, czyli przedmiotów, które w pełni służą rozwojowi dziecka.

Dary Froebla są to między innymi wełniane piłeczki, drewniane klocki w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, mozaiki, patyczki i pierścienie umieszczone w drewnianych pudełkach ponumerowanych od 1 – 10.  Dary służą jako zabawki do zabaw swobodnych, konstrukcyjnych, tematycznych, ruchowych i badawczych. Wykorzystywane są do realizacji spotkań w Porannym kole, jak również do aktywności dzieci w grupach zabawowo-zadaniowych. Służą również do pracy indywidualnej z dzieckiem uzdolnionym. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, twórczą, konstrukcyjną oraz logiczno-matematyczną wiedzę o świecie. Są doskonałą pomocą przygotowująca do nauki szkolnej.

Projekt Edu Lublin

baner