W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017

11.02.201610:46

Rekrutacja do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin w roku szkolnym 2016/2017, rusza 1 marca 2016 r. Miasto uruchomioło także specjalną infolinię dla rodziców.

Dzieci sześcioletnie (ur. 2010 r.) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Realizacja obowiązku może odbywać się w:

  • przedszkolu
  • oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej
  • innej formie wychowania przedszkolnego

Dzieci sześcioletnie, które:

odbyły roczne przygotowanie przedszkolne, mogą rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Dzieci sześcioletnie posiadające obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz
dzieci pięcioletnie (ur. 2011 r.), mające prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego, które:

  • dotychczas nie uczęszczały do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin, będą miały zorganizowane wychowanie przedszkolne w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
  • dotychczas uczęszczały do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin, mogą być przyjęte do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, (o ile taką wolę wyrażą rodzice).

Działalność dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcza w oddziałach przedszkolnych  w szkołach podstawowych prowadzona jest w sposób analogiczny jak działalność przedszkoli. Oddziały przedszkolne funkcjonują bez przerw feryjnych i wakacyjnych, zapewniają dzieciom minimum 3 posiłki dziennie oraz dostosowują czas pracy do potrzeb rodziców. Zakłada się, że nauczyciel oddziału przedszkolnego będzie wychowawcą tej grupy w klasach I – III.

Dzieci w wieku 3-6 lat (ur. 2010-2013), dotychczas uczęszczające do przedszkoli, prowadzonych przez miasto Lublin mogą kontynuować uczęszczanie do swojego przedszkola (o ile taka jest wola rodziców).                                      

Informacje związane z naborem do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin w roku szkolnym 2016/2017.

Na wolne miejsca w publicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin będą przyjmowane dzieci zamieszkałe na terenie Lublina.

W postępowaniu rekrutacyjnym będą uwzględniane kryteria określone w art. 20 c, ust. 2 ustawy o systemie oświaty (Dz. U. 2015, poz.  2156 z późn. zm) oraz kryteria gminne określone w uchwale nr 1196/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r.

Nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego odbędzie się w terminie 1-31 marca 2016 r.

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest w BIP Urzędu Miasta Lublin (zakładka Prawo - Zarządzenia Prezydenta – Zarządzenie nr 30/1/2016 z dnia 20 stycznia 2016 r.) oraz na tablicach ogłoszeń w publicznych przedszkolach i szkołach podstawowych.

Strona programu rekrutacyjnego dostępna będzie od dnia 1 marca 2016 r. pod adresem: www.rekrutacja.p.lublin.eu

Pod numerami telefonów:

  • 81-466-39-63
  • 81-466-39-62
  • 81-466-39-61

uruchomiona została specjalna infolinia dla rodziców zainteresowanych rekrutacją do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego w Lublinie.

Pliki do pobrania

harmonogram - do zarządzenia.docx [ilość pobrań: 5200]
Harmonogram rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego
plakat OK.pdf [ilość pobrań: 2124]
Plakat dot. rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego