W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Strażnik skrzat ratuje świat" - konkurs ekologiczny dla klas V

17.03.201615:06

Konkurs ekologiczny „Strażnik skrzat ratuje świat" skierowany do uczniów klas V organizują Straż Miejska przy współpracy Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin w ramach Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2016 rok przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Jednym z partnerów konkursu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, które we wtorek (22 marca) o godz. 10:00, w sali konferencyjnej MPWiK w Lublinie, przy al. J. Piłsudskiego 15 organizuje spotkanie inaugurujące  - w dniu Światowego Dnia Wody.

"Strażnik skrzat ratuje świat" to konkurs składający się z sześciu etapów. Adresowany jest do uczniów V klas szkół podstawowych. Głównym zadaniem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska.

Więcej informacji na stronie Straży Miejskiej i MPWiK.

 

Program spotkania z okazji Światowego Dnia Wody

w ramach konkursu ekologicznego Strażnik Skrzat ratuje świat – 22.03.2016

  • 10.00 - przywitanie uczestników
  • 10.15 - informacja na temat „Światowego Dnia Wody”
  • 10.20 - prezentacja pt.: „Historia Kropli Wody”
  • 10.50 -  konkurs „kranówka”
  • 11.20 - zwiedzanie stacji wodociągowej „Centralna”, dyspozytorni pogotowia wod.-kan., prezentacja jednostki Ekopatrol
  • 12.10 - zakończenie spotkania