W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Program „Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży: STOP CYBERPRZEMOCY”

18.02.201909:24

Program „Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży:  STOP CYBERPRZEMOCY”

Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży: "STOP CYBERPRZEMOCY” to program, którego głównym celem jest zwiększenie wiedzy dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nabycie umiejętności prawidłowego reagowania w przypadku zagrożenia związanego z korzystaniem z sieci internetowej, elektronicznych komunikatorów oraz serwisów społecznościowych.  Działania te mają też na celu podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli szkół podstawowych oraz rodziców w zakresie właściwego reagowania na przypadki cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.
W ramach programu organizowane są przedsięwzięcia edukacyjne dla uczniów klas III i VII szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin, a także dla nauczycieli i wychowawców w formie konferencji oraz według potrzeb dla rodziców.
Uczniowie, nauczyciele oraz szkoły otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych i promujących program.
Planowane jest także przeprowadzenie konkursu dla szkół podstawowych z terenu miasta Lublin związanego z tematyką cyberzagrożeń i cyberprzemocy.
Przygotowano również spoty na temat bezpieczeństwa w Internecie.
Program jest realizowany ze środków Urzędu Miasta Lublin przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie i Straż Miejską Miasta Lublin we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Zachęcamy do zapoznania się ze spotami profilaktycznymi przygotowanymi w ramach programu.

Pliki do pobrania

FILM 1 - Cyberprzemoc.mp4
Cyberprzemoc - film 1
FILM 2 - Cyberprzemoc.mp4
Cyberprzemoc - film 2