W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miasta Międzykulturowe Rady Europy i Unia Metropolii Polskich w Lublinie

18.06.201915:32

Powodem spotkania było zorganizowane przez Program Miast Międzykulturowych Rady Europy seminarium poświęcone wskaźnikom efektywności działań na rzecz spójności społeczności lokalnych. To były ogromnie intensywne, robocze dwa dni, poświęcone głębokiej analizie dotychczas stosowanych narzędzi, przyglądaniu się rozwiązaniom stosowanym w innych miastach i budowaniu wspólnej wizji oceny efektywności polityk miejskich pod kątem wzmacniania społeczności lokalnych.

Lublin jest jedynym polskim miastem – członkiem Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy od 2008 roku. Współpraca z Programem zaowocowała wspólnie podejmowanymi inicjatywami (m.in. projekty „Lublin dla Wszystkich” oraz „Komunikacja dla Integracji”) a także bieżącą współpracą w zakresie budowania partycypacyjnego systemu zarządzania różnorodnością kulturową w politykach miejskich. Seminarium w Lublinie stało się również okazją do przedstawienia Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy przedstawicielkom i przedstawicielom innych polskich samorządów, w ramach spotkania Unii Metropolii Polskich. Prezentacja Programu rozpoczęła bowiem obrady Zespołu ds. Migracji i Integracji UMP, który zajmuje się wymianą doświadczeń w zakresie integracji cudzoziemców i cudzoziemek na terenie polskich miast.