W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Żywa Szafa, czyli młodzież o dyskryminacji

18.06.201916:22

Ogłoszony w styczniu otwarty konkurs ofert na działania antydyskryminacyjne wzbudził wiele emocji wśród organizacji pozarządowych oraz mieszkańców i mieszkanek Lublina. Ostatecznie w konkursie dofinansowaniem objęte zostało 5 ofert, w tym Fundacji Teatrikon, która w ramach swojego projektu planowała zaangażować w działalnia lubelska młodzież szkół ponadpodstawowych.

W niedzielę, 23 czerwca 2019 roku o godzinie 17.30 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędzie się finał tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Oto, jak opowiadają o nim sami zainteresowani:

CEL PROJEKTU:
Świadoma działalność podnosząca wiedzę, umiejętności, a także wpływająca na postawy, która ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy oraz wspieranie równości i różnorodności.

OPIS WYDARZENIA: 
Do projektu „Żywa Szafa” zostało włączonych kilka młodych osób, które przechodziły metamorfozy i tym samym wcielały się w poszczególne role społeczne. Pierwszym etapem projektu była sesja zdjęciowa w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Wykonane zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie podczas wydarzenia podsumowującego projekt antydyskryminacyjny. Kolejnym jego etapem było stworzenie reportażu, który przedstawia emocje, wrażenia, doznania i inne uczucia, które towarzyszyły uczestnikom podczas nagrań. Osoby biorące udział w projekcie przemieszczały się po przestrzeniach publicznych, natomiast koordynatorzy projektu obserwowali ich reakcje, a także zwracali uwagę na zachowania osób z zewnątrz.

Reportaż oraz zdjęcia zostaną wyświetlone 23 czerwca 2019 roku w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. W trakcie spotkania zostaną także przedstawione opinie osób dyskryminowanych, które mieszkają na terenie Lublina oraz rozpocznie się otwarta dyskusja dotycząca problemu dyskryminacji i jego przeciwdziałania. W dyskusji tej wezmą udział uczestnicy projektu, przedstawiciele instytucji oraz organizacji pozarządowych, a także zebrani goście.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którzy interesują się wyżej wymienionymi zagadnieniami dotyczącymi dyskryminacji, uprzedzeń i stereotypów. Wydarzenie ma za zadanie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom, które mają miejsce w życiu wielu osób, spotykanych na co dzień. 

Program wydarzenia przedstawiony poniżej.

DATA: 23 CZERWCA 2019 r.
GODZINA: 17:30
MIEJSCE: MUSZLA KONCERTOWA (Ogród Saski),  ul. S. Leszczyńskiego 40
PROGRAM WYDARZENIA:
17:30 OFICJALNE ROZPOCZĘCIE WYDARZENIA
18:00 PRZEDSTAWIENIE TEATRU NIC KONKRETNEGO
18:30 WYPOWIEDZI ORGANIZACJI I INSTYTUCJI POZARZĄDOWYCH
19:00 WYŚWIETLENIE REPORTAŻU KOŃCZĄCEGO PROJEKT „ŻYWA SZAFA”
19:15 OTWARTA DYSKUSJA PORUSZAJĄCA PROBLEM DYSKTYMINACJI
19:45 ZAKOŃCZENIE WYDARZENIA