W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

com.unity.lab

Com.unity.lab w czasach pandemii Foto

Com.unity.lab w czasach pandemii

08.05.202011:33
To prawda, nagła epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany. Pod koniec marca wybierałyśmy się na spotkanie partnerów projektu do Sofii zaś druga połowa kwietnia i początek maja to miał być bardzo intensywny czas spędzony na ulicy Zamojskiej i w jej bezpośrednich okolicach. Świat jednak zdecydował inaczej, dlatego nie zwalniamy tempa i wykorzystujemy ten czas najlepiej, jak to tylko możliwe, by przygotować się do nowego otwarcia… lub znalezienia sposobów na bezkontaktowe działania przy ul. Zamojskiej.
czytaj więcej Com.unity.lab w czasach pandemii
Ulica Zamojska - przyglądamy się potrzebom jej mieszkańców i mieszkanek Foto

Ulica Zamojska - przyglądamy się potrzebom jej mieszkańców i mieszkanek

31.01.202010:18
Projekt „com.unity.lab” to próba przeniesienia lizbońskiego modelu rozwoju lokalnego na nasz lokalny, lubelski grunt. Od kilku miesięcy spotykamy się w tym celu w gronie urzędników, osób z organizacji pozarządowych i społeczników. Obecnie przystąpiliśmy do drugiej fazy i wspólnie wypracowujemy model komunikacji i kolejnych działań zmierzających do poprawy życia na ul. Zamojskiej. W pierwszej części analizujemy stan obecny i tworzymy bank pomysłów zgodny z potrzebami osób żyjących na ul. Zamojskiej.
czytaj więcej Ulica Zamojska - przyglądamy się potrzebom jej mieszkańców i mieszkanek
Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Hadze (Holandia) Foto

Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Hadze (Holandia)

25.11.201911:15
9 i 10 października 2019r. zespół projektu com.unity.lab z Biura Partycypacji Społecznej gościł w Hadze na ponadnarodowym spotkaniu partnerów. Tematem przewodnim spotkania był instrument w ramach funduszy europejskich - CLLD.
czytaj więcej Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Hadze (Holandia)
Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja) Foto

Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja)

25.11.201911:15
W dniach 5-6 listopada 2019 roku odbyło się ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja). Tematem przewodnim spotkania była ekonomia społeczna, dokonaliśmy również ewaluacji śródokresowej.
czytaj więcej Ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu com.unity.lab w Lille (Francja)
Poszukujemy osoby do koordynacji Lokalnej Grupy URBACT Foto

Poszukujemy osoby do koordynacji Lokalnej Grupy URBACT

18.09.201915:34
Grupa Lokalna URBACT (ULG) to platforma współpracy na poziomie lokalnym: przedstawicieli i przedstawicielek wydziałów Urzędu Miasta, organizacji pozarządowych, lokalnych społeczności, osób reprezentujących lokalny biznes, instytucje czy uczelnie wyższe, w celu transferu dobrej praktyki z Lizbony - systemu BIP/ZIP. Grupa spotyka się systematycznie i cyklicznie, wspólnie wypracowując model pracy i dalszych działań.
czytaj więcej Poszukujemy osoby do koordynacji Lokalnej Grupy URBACT
Kierunek: Zamojska! Foto

Kierunek: Zamojska!

02.08.201913:07
Grupa Lokalna URBACT, w skład której wchodzą przedstawicielki i przedstawiciele Urzędu Miasta i zainteresowanych tematem partycypacyjnego zmieniania miasta mieszkańców i mieszkanek, wytypowała już obszar wspólnej pracy i rozpoczęła działania terenowe.
czytaj więcej Kierunek: Zamojska!
Stwórzmy razem grupę lokalną w projekcie com.unity.lab Foto

Stwórzmy razem grupę lokalną w projekcie com.unity.lab

26.06.201913:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lokalnej grupy Urbact w ramach międzynarodowego projektu com.unity.lab
czytaj więcej Stwórzmy razem grupę lokalną w projekcie com.unity.lab
Ponadnarodowej spotkanie partnerów com.unity.lab w Aalborgu (Dania) Foto

Ponadnarodowej spotkanie partnerów com.unity.lab w Aalborgu (Dania)

10.06.201918:09
6 i 7 czerwca 2019r. zespół projektu com.unity.lab z Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin gościł w Aalborgu (Dania) - mieście partnerskim projektu com.unity.lab - na ponadnarodowym spotkaniu sieci transferu. Motywem przewodnim spotkania były "task forces", czyli lokalne grupy zadaniowe w obszarach priorytetowej interwencji.
czytaj więcej Ponadnarodowej spotkanie partnerów com.unity.lab w Aalborgu (Dania)
Spotkanie partnerów projektu w Lublinie Foto

Spotkanie partnerów projektu w Lublinie

17.05.201912:05
W kwietniu w Lublinie zebrały się (prawie) wszystkie miasta partnerskie projektu "com.unity.lab". W czasie dwóch niezwykle intensywnych dni pracowaliśmy nad metodologią związaną z systemem grantowym w kontekście lizbońskiej strategii rozwoju lokalnego.
czytaj więcej Spotkanie partnerów projektu w Lublinie
Pierwsze spotkanie grupy lokalnej URBACT za nami! Foto

Pierwsze spotkanie grupy lokalnej URBACT za nami!

17.05.201914:06
Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas we środę, 16 maja 2019r. i wzięli udział w pierwszym spotkaniu Lokalnej Grupy UBACT poświęconej projektowi "com.unity.lab". To dopiero początek procesu, który potrwa do końca 2020 roku, dzięki któremu - mamy nadzieję - wspólnie wypracujemy metodę skorzystania z doświadczeń Lizbony dotyczących partycypacyjnego rozwoju lokalnego.
czytaj więcej Pierwsze spotkanie grupy lokalnej URBACT za nami!