W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Współpraca

Aby współpraca była możliwa i skuteczna, niezbędny jest dobry przepływ informacji i zapraszanie się nawzajem do uczestnictwa w kluczowych wydarzeniach. Niezbędne jest więc podjęcie działań mających na celu:

  1. Dobry przepływ informacji: dbanie o systematyczne gromadzenie i udostępnianie maksymalnej ilości wiedzy na temat działań w zakresie integracji poprzez stronę www, kalendarz, listę mailingową, profil Facebook
  2. Partycypacja: dbanie o skuteczne informowanie, zapraszanie i włączanie migrantów i migrantki w procesy partycypacyjne, zwłaszcza w proces konsultacji czy współdecydowania (np. budżet obywatelski).
  3. Study in Lublin: obsługa procesów rekrutacyjnych studentów(ek) zagranicznych a także wsparcie ich funkcjonowania w Lublinie.
  4. Współtworzenie kultury: włączenie wydarzeń kulturalnych mniejszości do głównego nurtu życia kulturalnego miasta (m.in. Festiwal Wielokulturowy Lublin, Noc Kultury Uniwersytetu Medycznego).
  5. Działania społeczne: organizacja cyklicznych działań społecznych (np. spotkań, wystaw, prelekcji, happeningów, akcji ulicznych) dotyczących integracji czy przeciwdziałania rasizmowi/antysemityzmowi. Organizacja wydarzeń włączających mniejszości do głównego nurtu życia społecznego miasta.
  6. Wolontariat: uruchomienie systemu działań polegających z jednej strony na wsparciu "nowych" lublinian/ek, z drugiej na dzieleniu się przez nich swoją wiedzą (np. językową) ze "starymi" mieszkańcami.
  7. Nagrody za dobrą współpracę: cykliczny przegląd i nagradzanie inicjatyw, które sprzyjają integracji mieszkańców/ek miasta.
  8. Współpraca międzynarodowa: gromadzenie i wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu integracji płynących z różnego rodzaju partnerstw, wymian, wizyt czy projektów międzynarodowych. Aktywne uczestnictwo w sieci Miast Międzykulturowych. Informowanie mieszkańców i mieszkanek miasta o efektach prac.
  9. Ewaluacja działań prowadzonych przez instytucje publiczne i NGO: zaplanowana i cyklicznie prowadzona ewaluacja działań NGO i instytucji publicznych, mająca na celu z jednej strony dbanie o jakość prowadzonych działań, z drugiej zaś zabezpieczenie przed dublowaniem czy nieefektywnym wykorzystywaniem środków finansowych.

 

 

Na zdjęciu: wspólne wypracowywanie pomysłów na kampanię antyplotkową podczas szkolenia trenerskiego w ramach projektu "Komunikacja dla Integracji", październik 2014
Zdjęcie: Jarosław Dudziak